Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/01/2022

Barista - Bartender

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία μας ζητά για την καλοκαιρινή περίοδο 2022 (Μάιος - Οκτώβριος) να προσλάβει Barista - Bartender για το ξενοδοχείο της στην Σκιάθο.

Αρμοδιότητες - Καθήκοντα

  • Οργάνωση και λειτουργία του pool bar
  • Service πελατών πισίνας και δωματίων
  • Καθαριότητα και τακτοποίηση περιβάλλοντος χώρου
  • Παρασκευή ελαφρών snack κατόπιν εκπαίδευσης
  • Επικουρική λειτουργία υποδοχής (ώρες κενές)
  • Προετοιμασία εξοπλισμού πρωινών
  • Κλείσιμο ταμείου ημέρας και παράδοσης στην επόμενη βάρδια
  • Τακτοποίηση κάβας/αποθήκης ποτών
  • Εντολές παραγγελιών ποτών στην/στον υπεύθυνο υποδοχής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ευγενική & Ευχάριστη Προσωπικότητα
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστες δεξιότητες οργάνωσης & service
  • Πνεύμα εξυπηρέτησης πελατών και ομαδικής εργασίας
  • Καλή γνώση Η/Υ
  • Γνώση παρασκευής καφέ, ποτών, coctails
  • Γνώσεις σε μουσικές επιλογές
  • Προηγούμενη εμπειρία σε ανάλογη θέση

Προαιρετικά Προσόντα

  • Πτυχίο σχολής τουριστικών επαγγελμάτων
  • Γνώση PMS PYLON
  • Ξένες γλώσσες (πλην αγγλικής)
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Ευχάριστο, μοντέρνο εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Εκπαίδευση