Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/4/2019

Marketing & PR Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Αλυσίδα καταστημάτων στον τομέα των γυναικείων αξεσουάρ επιθυμεί να προσλάβει Marketing & PR Specialist (Υπεύθυνη Marketing και Δημοσίων Σχέσεων).

Αρμοδιότητες:
• Σχεδιασμός και υλοποίηση του Marketing Plan σε συνεργασία με όλο το τμήμα Marketing
• Σχεδιασμός και υλοποίηση της εκάστοτε διαφημιστικής καμπάνιας & των εταιρικών εντύπων
• Σχεδιασμός της στρατηγικής των Δημοσίων Σχέσεων του brand
• Σχεδιασμός και παρακολούθηση στρατηγικής digital, συντονισμός της ομάδας σχεδιασμού περιεχομένου για τα κανάλια των Social Media
• Budgeting & Reporting

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ με κατεύθυνση σχετική με Marketing/Management
• Πολύ καλή γνώση χρήσης social media
• Άριστη γνώση των σύγχρονων καναλιών διαφήμισης/προώθησης
• 2 χρόνια προϋπηρεσία στον τομέα του Marketing και της Διαφήμισης
• Εξαιρετικές ικανότητες στην προφορική & γραπτή επικοινωνία
• Οργανωτική ικανότητα
• Δημιουργική ικανότητα υψηλής αισθητικής
• Προσανατολισμός στο χώρο της μόδας
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
• Πολύ καλή γνώση Microsoft Office

Παροχές

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογο των προσόντων.