Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/12/2022

Στέλεχος Διαχείρισης Ποιότητας Προϊόντων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται - από εμπορική εταιρεία με ηγετική θέση στον κλάδο της - Στέλεχος Διαχείρισης Ποιότητας Προϊόντων (κλάδος μη τροφίμων).

(κωδικός θέσης: ΠΟΙΟΤ22)

Κύριες αρμοδιότητες:

  •  Καθορισμός απαιτούμενων προδιαγραφών και test reports για νέα προϊόντα, συντονισμός διενέργειας τεστ και αξιολόγηση
  •  Συνεχή ενημέρωση για την Εθνική, Ευρωπαϊκή ή άλλη νομοθεσία και συμμόρφωση αναφορικά με τις σημάνσεις, οδηγίες, κείμενα και προδιαγραφές προϊόντων
  •  Επιμέλεια, παρακολούθηση και εξασφάλιση των διαδικασιών ελέγχου
  • ποιότητας προϊόντων και σύνταξη τεχνικών φακέλων ελέγχου προϊόντων
  •  Πραγματοποίηση ελέγχων σε όλα τα στάδια της διαδικασίας παραγωγής με τα συνεργαζόμενα εργοστάσια
  •  Διαχείριση αιτημάτων ή παραπόνων καταναλωτών.
  •  Ευθύνη για την τήρηση των ποιοτικών προδιαγραφών των τελικών προϊόντων
  •  Ποιοτικός έλεγχος παραλαβών, χειρισμός και επίλυση προβλημάτων (π.χ. ανακλήσεις)

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Πτυχίο μηχανολόγου μηχανικού, χημικού, χημικού μηχανικού ή ανάλογης κατεύθυνσης
  •  Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε ανάλογα καθήκοντα κατά προτίμηση σε κλάδο πλαστικών ειδών
  •  Άριστη γνώση αγγλικών. Επιθυμητή η γνώση συστημάτων διασφάλισης ποιότητας
  •  Ικανότητα αποτελεσματικής χρήσης Η/Υ και προγράμματος ERP
  •  Ικανότητες ομαδικής εργασίας, οργάνωσης και επικοινωνίας
  •  Επαγγελματισμός και εργατικότητα

Παροχές

  •  Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση
  •  Άριστο περιβάλλον εργασίας