Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/5/2021

SEO specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΠΥΛΑΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Στη digital challenge_ μεγαλώνουμε κι επιθυμούμε να εντάξουμε στην ομάδα μας έναν SEO specialist που θα αναλάβει accounts του πελατολογίου μας.

Αρμοδιότητες:
  • Ανάλυση και βελτιστοποίηση απόδοσης SEO campaigns
  • Δημιουργία reports και παρουσιάσεων
  • Ανάπτυξη και βελτιστοποίηση SEO-friendly περιεχομένου (content marketing)
  • Στενή συνεργασία με τα τμήματα development, digital marketing και copywriting με στόχο την ορθή υλοποίηση των SEO πρακτικών.
  • Σχεδιασμός SEO στρατηγικής, keyword research και έρευνα ανταγωνισμού
  • Υλοποίηση onsite & offsite (link building) ενεργειών
  • Technical audits και βελτιστοποίηση website

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία 1 χρόνο σε SEO & Content Marketing.
  • Καλή γνώση των πρακτικών του SEO και του τρόπου λειτουργίας των μηχανών αναζήτησης
  • Ευχέρεια στην επεξεργασία και βελτιστοποίηση περιεχομένου
  • Κατανόηση και εμπειρία στην χρήση SEO & website auditing tools π.χ. SEMRush , Ahrefs κτλ.
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Θέληση για εκμάθηση νέων τεχνολογιών και περαιτέρω εξέλιξη
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άντρες υποψηφίους)
  • Κάτοχος πτυχίου τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Εξοικείωση στην χρήση website analytics (Google Analytics, Google Search Console κτλ.)

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει δεξιοτήτων
  • Συνεχής εκπαίδευση και ευκαιρίες εξέλιξης
  • Πολλές ποικιλίες καφέ!