Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/5/2022

Γραμματέας Διευθύνοντος Συμβούλου

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Εμπορική επιχείρηση στη Κόρινθο, αναζητά Γραμματέα Διευθύνοντος Συμβούλου.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση, συντονισμός και διεκπεραίωση θεμάτων Διευθύνοντος συμβούλου
  • Κάλυψη αυξημένων εξειδικευμένων αναγκών διοικητικής υποστήριξης
  • Κατάρτιση και τήρηση προγράμματος σε συνεργασία με τον Δ.Σ.
  • Διακίνηση, ταξινόμηση, επιμέλεια, αρχειοθέτηση εγγράφων – αλληλογραφίας και αξιολόγηση μηνυμάτων
  • Διευκόλυνση της επικοινωνίας του Διοικητικού συμβουλίου με φορείς και άλλες επιχειρήσεις
  • Επικοινωνία με τις λοιπές Διευθύνσεις της εταιρίας
  • Πρωτογενής ανάλυση οικονομικών στοιχείων που λαμβάνονται
  • Δημιουργία εταιρικών παρουσιάσεων
  • Προγραμματισμός ταξιδιών – συναντήσεων και τήρηση πρακτικών

    Απαραίτητα Προσόντα

    • Ελάχιστη προϋπηρεσία 3 ετών σε αντίστοιχη θέση, κατά προτίμηση προϋπηρεσία σε πολυεθνική εταιρεία/βιομηχανία.
    • Απόφοιτος Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι., κατά προτίμηση στον τομέα οργάνωσης, διοίκησης επιχειρήσεων, οικονομικών, νομικών σπουδών
    • Άριστη γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας προφορικά και γραπτά
    • Άριστη γνώση MS Office
    • Αναλυτικές, οργανωτικές, επικοινωνιακές δεξιότητες
    • Εμπειρία διαχείρισης και παρακολούθησης εργασιών
    • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων, με υπευθυνότητα και συνέπεια στην ανάληψη ευθυνών
    • Επαγγελματική συμπεριφορά, υπευθυνότητα, εχεμύθεια, αξιοπιστία, ευελιξία

    Παροχές

    • Άριστο επαγγελματικό περιβάλλον
    • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
    • Προοπτικές καριέρας σε μία δυναμικά εξελισσόμενη εταιρία