Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/04/2021

Σύμβουλος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΝΟΤΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Πρωτοπόρα εταιρία με ηγετική θέση στον παραγωγικό κλάδο του πρωτογενούς τομέα και δυναμική παρουσία στην Ελληνική και Βαλκανική αγορά αναζητά για το εμπορικό της τμήμα:

Σύμβουλο Πωλήσεων για τον Νομό Αττικής και ΝΑ Πελοποννήσου

Ο σύμβουλος πωλήσεων έχει ως σκοπό την προώθηση, την πώληση και την τεχνική υποστήριξη των προϊόντων της εταιρίας για την περιοχή της ευθύνης του.

Πληροφορίες Θέσης
Περιοχή: Αττική & Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
Τμήμα: Εμπορικό
Σύμβαση: Πλήρους απασχόλησης / Αορίστου χρόνου

Καθήκοντα
• Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου
• Ανάπτυξη νέου πελατολογίου
• Παροχή Τεχνικής Υποστήριξης προϊόντων και υπηρεσιών
• Ανάλυση αγοράς και συνεχής παρακολούθηση του ανταγωνισμού
• Διαχείριση και προγραμματισμός συναντήσεων και επαφών εμπορικού ενδιαφέροντος
• Καθημερινές επισκέψεις σε υπάρχοντες και δυνητικούς πελάτες
• Διερεύνηση αναγκών πελατών και παροχή κατάλληλων λύσεων για την κάλυψή τους
• Διαπραγμάτευση όρων Πώλησης σύμφωνα με την Εμπορική Πολιτική της Εταιρίας
• Εξασφάλιση εγκαίρων λήψεων παραγγελιών και πληρωμών από τους πελάτες
• Σύνταξη ημερήσιων, εβδομαδιαίων και μηνιαίων αναφορών και συνεπής χρήση συστήματος CRM.

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης ΑΕΙ-ΑΤΕΙ (Πτυχίο Γεωπονικής κατεύθυνσης θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)
• Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών στο χώρο των Πωλήσεων
• Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
• Αναλυτική ικανότητα και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
• Ευχέρεια στη διαμόρφωση καλών και σταθερών επαγγελματικών σχέσεων
• Συνεργατικό και ομαδικό πνεύμα

Παροχές

• • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών σε ένα δυναμικό και άκρως επαγγελματικό εργασιακό περιβάλλον
• Ετήσιο bonus επίτευξης στόχων
• Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο και Η/Υ
• Συνεχής εκπαίδευση
• Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης σε μια από τις πιο καινοτόμες εταιρίες στην Ευρώπη

Αν θέλεις να γίνεις μέλος μιας ομάδας, σε ένα ταχύτατα εξελισσόμενο περιβάλλον που το χαρακτηρίζει η προσήλωση στην ποιότητα, τα καινοτόμα προϊόντα και η άριστη συνεργασία, στείλε το βιογραφικό σου σήμερα!