Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/1/2021

HR Generalist

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η ManpowerGroup Greece για λογαριασμό πελάτη της, ελληνικής εταιρείας με ηγετική θέση στην επεξεργασία και διανομή χάλυβα, τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό, αναζητά έναν/μία δυναμικό/ή HR Generalist με έδρα τη Μαγούλα Αττικής με κύριο στόχο τη διασφάλιση της ομαλής και αποτελεσματικής λειτουργίας του τμήματος του Ανθρώπινου Δυναμικού.

Η θέση αναφέρεται στον Οικονομικό Διευθυντή.

ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ & ΥΠΕΘΥΝΟΤΗΤΕΣ

Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α θα είναι υπεύθυνος/η για τις παρακάτω αρμοδιότητες:

· Έκδοση Μισθοδοσίας για περίπου 140 εργαζομένους
· Διαχείριση Παροχών κι Αμοιβών εργαζομένων
· Προσέλκυση κι επιλογή προσωπικού και νέων ταλέντων
· Διερεύνηση και ανάλυση εκπαιδευτικών αναγκών και διοργάνωση εκπαιδεύσεων
· Δημιουργία και παρακολούθηση συστήματος απόδοσης & αξιολόγησης εργαζομένων
· Παροχή υποστήριξης σε εργαζόμενους αναφορικά με διάφορα θέματα που σχετίζονται με το ανθρώπινο δυναμικό κι επίλυση τυχόν ζητημάτων που ενδέχεται να προκύψουν
· Επικοινωνία με φορείς & εξωτερικούς συνεργάτες (Επιθεώρηση εργασίας, εργατολόγους κ.τ.λ.)
· Δημιουργία προτάσεων και αναφορών για την ανώτατη διοίκηση
· Παρακολούθηση νέων τάσεων και πρακτικών που αφορούν το HR & την εργατική νομοθεσία
· Διασφάλιση συμμόρφωσης με τους κανονισμούς εργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ
· Πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων , Νομικών ή Ανθρωπιστικών σπουδών
· Μεταπτυχιακό στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού
· Εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχο ρόλο HR
· Κατανόηση των πολιτικών και διαδικασιών του ανθρώπινου δυναμικού
· Πολύ καλή γνώση της εργατικής νομοθεσίας
· Εξαιρετική γνώση του MS Office
· Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσα

Παροχές

Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ:
· Ανταγωνιστικές μηνιαίες αποδοχές
· Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητες ένταξης και εξέλιξης σε ένα σταθερό εργασιακό περιβάλλον και μία εταιρεία, ηγέτιδα στο χώρο της