Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/4/2018

Μηχανικός - Συντηρητής μηχανημάτων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία μας ROKA REFRACTORIES, η οποία δραστηριοποιείται στην παραγωγή πυρίμαχων τούβλων με έδρα τον Λαγκαδά Θεσσαλονίκης, αναζητά έμπειρο Μηχανικό - Συντηρητή μηχανημάτων ως υπεύθυνο βάρδιας.

Περιγραφή Θέσης

  • Συντήρηση μηχανημάτων
  • Αποκατάσταση βλαβών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Τμήματος Μηχανικών ή Μηχανολόγων Μηχανικών ή Μηχανικών Αυτοματισμού (ΤΕΙ/ΑΕΙ)
  • Απαραίτητη τριετή προυπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε εταιρία του κλάδου
  • Δίπλωμα οδήγησης Β' κατηγορίας
  • Δυνατότητα ταξιδίων
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικότητας.
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα
  • Εργατικότητα
  • Φιλότιμο
  • Προσανατολισμό στην επίτευξη στόχων έτσι ωστε να μην σταματάει η παραγωγή

Επιπλέον προσόντα:

  • Η εταιρία μας χρησιμοποιεί υδραυλικές πρέσσες για την παραγωγή των τούβλων, οι υποψήφιοι με προϋπηρεσία στα συγκεκριμένα μηχανήματα θα έχουν προτεραιότητα.
  • Η παράλληλη γνώση ηλεκτρολογικών εκτιμάται για την αποκατάσταση βλαβών κατά την παραγωγή.

Παροχές

Η ομάδα μας αποτελείται απο Μηχανικούς & Τεχνικούς με εμπειρία στον κλάδο & όρεξη, οπότε παραδίδεται συνεχής εκπαίδευση απο τους υπάρχοντες μηχανικούς.

Η δημιουργία ενός καλού εργασιακού περιβάλλοντος αποτελεί πρώτη προτεραιότητα για την ομάδα μας.