Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/08/2022

Στέλεχος εξαγωγών-πωλήσεων εξωτερικού

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ραγδαίως αναπτυσόμενη παραγωγική-εμπορική  εταιρεία του κλάδου τροφίμων, επιθυμεί να προσλάβει Στέλεχος εξαγωγών και πωλήσεων εξωτερικού (τόπος εργασίας Θεσσαλονίκη).

Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου και ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων στο εξωτερικό
  • Προετοιμασία, παρουσίαση και διαπραγμάτευση εμπορικών προτάσεων
  • Επαφή & διερεύνηση αγορών με στόχο την τοποθέτηση των προϊόντων σε σημεία πώλησης
  • Συμμετοχή και εκπροσώπηση σε εκθέσεις

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με κατεύθυνσης διοίκηση επιχειρήσεων/marketing
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε σε αντίστοιχη θέση στον τομέα τροφίμων
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία πωλήσεων σε αγορές του εξωτερικού (ΕΕ28, Αν. Ευρώπη, Μ. Ανατολή)
  • Γνώση διεθνών αγορών χονδρικής και λιανικής πώλησης
  • Γνώση εξαγωγικών διαδικασιών σε Ε.Ε & Τρίτες χώρες
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά & προφορικά)

Χαρακτηριστικά

  • Άψογες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Οργανωτικές και διεκπαιρεωτικές ικανότητες
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα, ομαδικότητα
  • Ικανότητα οργάνωσης, σχεδιασμού και τήρησης προτεραιοτήτων

Παρακαλούμε να στείλετε το βιογραφικό σας μόνο εφόσον συγκεντρώνετε τις παραπάνω προϋποθέσεις.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (μισθός + μπόνους επίτευξης στόχων)
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε μια αναπτυσσόμενη εταιρία

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.