Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/05/2021

Μηχανικός Αυτοματισμού (ή συναφούς ειδικότητας)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΑΙΑΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Ζητείται Μηχανικός Αυτοματισμού ή συναφούς ειδικότητας.

Κύριες Αρμοδιότητες:

Οργάνωση, υλοποίηση, παρακολούθηση και επίβλεψη διαγωνισμών δημοσίου, με αντικείμενο την προμήθεια, εγκατάσταση και θέση σε λειτουργία συστημάτων τηλελέγχου-τηλεχειρισμού.
Επίβλεψη – διαχείριση – υποστήριξη (remote & on-site) έργων
Οργάνωση και ανάπτυξη τεχνολογικών δεδομένων - πληροφοριών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΤΕΙ/ΑΕΙ μηχανικός αυτοματισμού, μηχανολόγος μηχανικός, ηλεκτρολόγος μηχανικός ή συναφούς ειδικότητας
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Αναπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και πελατοκεντρική αντίληψη
  • Αίσθημα υπευθυνότητας κατά την διαχείριση πληροφοριών
  • Πολλαπλές δεξιότητες με ικανότητα υλοποίησης εργασιών με προσήλωση, μεθοδικότητα και μεγάλη προσοχή στη λεπτομέρεια ακόμα και υπό πίεση
  • Διάθεση για εξέλιξη
  • Εργατικότητα – Ομαδικότητα
  • Δυνατότητα μετακινήσεων εντός Ελλάδας
  • Δίπλωμα οδήγησης

Θα συνεκτιμηθούν:

  • Γνώση προγραμματισμού PLC (STEP7, TIA PORTAL)
  • Γνώση προγραμματισμού SCADA με Wincc Flexible, WINCC
  • Εμπειρία σε συστήματα αυτοματισμών με PLC - SCADA
  • Εμπειρία σε Βιομηχανικά δίκτυα PROFIBUS, INDUSTRIAL ETHERNET
  • Γνώση Προγραμματισμού σε C, C++, C#, Visual Basic
  • Γνώσεις προγραμματισμού σε INVERTERS
  • Γνώση ανάγνωσης ηλεκτρολογικού Σχεδίου

Παροχές

Πλήρες πακέτο αποδοχών
Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
Άριστο περιβάλλον εργασίας