Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/03/2023

Τεχνίτης Αλουμινίου

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΒΙ.ΠΕ. ΣΤΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ ΚΙΛΚΙΣ | ΚΙΛΚΙΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Ο/Η Τεχνίτης/τρια Αλουμινίου έχει έδρα το Κιλκίς και έχει ως σκοπό τη συμμετοχή στα έργα της εταιρείας, μέσα από την κατασκευή και εφαρμογή συστημάτων αλουμινίου όπου απαιτείται.

Κύρια καθήκοντα:
• Κατασκευάζει συστήματα αλουμινίου στο εργαστήριο της εταιρείας
• Υποστηρίζει και επισκέπτεται το εργοτάξιο
• Εφαρμόζει συστήματα αλουμινίου σε έργα του τμήματος
• Συμμετέχει στο στήσιμο περιπτέρων στις εκθέσεις που συμμετέχει η εταιρεία
• Συμμετέχει στη διαδικασία κατασκευής εκθετηρίων στις θυγατρικές του Ομίλου
• Επικοινωνεί με άλλα τμήματα για την εξέλιξη των έργων

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος/η δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
• Θα εκτιμηθεί μετεκπαίδευση σε κάποια τεχνική ειδικότητα
• Επικοινωνιακές δεξιότητες
• Απαραίτητη προϋπηρεσία 1-3 έτη σε ανάλογη θέση
• Επιθυμητή η γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Επιθυμητή η γνώση Η/Υ
• Επιθυμητή η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
• Δυνατότητα ταξιδίων σε Ελλάδα και εξωτερικό
• Ομαδικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

• Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
• Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
• Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
• Προοπτικές εξέλιξης
• Άριστο περιβάλλον εργασίας