Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/12/2019

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΞΩΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ (TAC_09)

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H Δικηγορική Εταιρεία Σιούφας & Συνεργάτες με ανθρώπινο δυναμικό να ξεπερνάει τα 500 άτομα σε Υπαλλήλους και Δικηγόρους, αναζητά εκπρόσωπο εξωδικαστικού συμβιβασμού για το γραφείο της στην Θεσσαλονίκη.

Περιγραφή Θέσης

• Τηλεφωνική ενημέρωση σχετικά με την ύπαρξη ληξιπρόθεσμων οφειλών
• Ενημέρωση και καθοδήγηση των οφειλετών σχετικά με τις πιθανές ενέργειες
• Αξιολόγηση και διαπραγμάτευση πιθανών προτάσεων των οφειλετών για εξόφληση, καθώς και αιτήματα για διακανονισμό των ληξιπροθέσμων οφειλών, σύμφωνα με τις διαδικασίες της εταιρείας
• Πλήρη και αξιόπιστη ενημέρωση των διαχειριστικών συστημάτων της εταιρίας
• Εξυπηρέτηση οφειλετών δίνοντας εναλλακτικές και διερευνώντας λόγους καθυστέρησης
• Δυνατότητα διαπραγμάτευσης και ευελιξίας (win-win συμφωνία)

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:

• Απόφοιτοι ΑΕΙ / ΤΕΙ
• Αίσθημα ευθύνης κατά τη διαχείριση ευαίσθητων πληροφοριών
• Εργασιακή εμπειρία σε οργανωμένο τμήμα ληξιπρόθεσμων οφειλών ή πωλήσεις υπηρεσιών θα συνεκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν
• Εξωστρεφής προσωπικότητα, με γνήσιο ενδιαφέρον για την εύρεση βιώσιμων, κοινά αποδεκτών λύσεων
• Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες και χρήση του προφορικού λόγου
• Εξοικείωση στην χρήση σύγχρονων πληροφοριακών συστημάτων
• Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων και εργασιακή συνέπεια

Παροχές

Προσφέρουμε:

• Άμεση πρόσληψη
• Ανταγωνιστικό μισθό
• Μηνιαία απόδοση υψηλών μπόνους παραγωγικότητας βάσει αντικειμενικής αξιολόγησης
• Δωρεάν Πρόγραμμα Υγείας και Νοσοκομειακής Κάλυψης
• Παροχή Εκπτωτικών Προνομίων
• ‘Ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο και ανθρώπινο περιβάλλον εργασίας, με ξεκάθαρη ιεραρχική δομή και διαδικασίες αξιολόγησης
• Δομημένη και διαρκής εκπαίδευση και υποστήριξη, σε έναν ιδιαίτερα αναπτυσσόμενο κλάδο με αξιόλογες προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης