Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/4/2021

Εμπορικός Διευθυντής

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Έχεις εμπειρία ως Εμπορικός Διευθυντής ή θα ήθελες να είναι αυτό το επόμενο βήμα στην καριέρα σου;

Διαθέτεις ηγετικές ικανότητες, προσανατολισμό στην επίτευξη αποτελεσμάτων και θα ήθελες να αναλάβεις την θέση Εμπορικός Διευθυντής σε δυναμική εταιρεία στο χώρο της ένδυσης;

Αν ισχύουν τα παραπάνω, τότε αυτή η θέση του Εμπορικού Διευθυντή σε ενδιαφέρει!

Απαραίτητα Προσόντα

Τα καθήκοντα της θέσης Εμπορικός Διευθυντής είναι:
  • Ηγείται του Τμήματος Πωλήσεων της εταιρείας
  • Συνεργάζεται με τον Γενικό Διευθυντή της εταιρείας για την κατάρτιση της εμπορικής πολιτικής
  • Επίτευξη στόχου πωλήσεων και παρακολούθηση κερδοφορίας
  • Εφαρμογή εμπορικής εταιρικής στρατηγικής
  • Αξιολόγηση και παρακολούθηση της λειτουργίας του διαδικτυακού καταστήματος
  • Παρακολούθηση των πωλήσεων και προετοιμασία προτάσεων διορθωτικών μέτρων
  • Ενεργή παρακολούθηση του ανταγωνισμού και ενημέρωση της διοίκησης
  • Στενή και ομαλή συνεργασία με όλα τα τμήματα της εταιρείας
  • Συνεχής παρακολούθηση των τάσεων και εξελίξεων της αγοράς
  • Συμμετοχή στη σύνταξη και παρακολούθηση του εταιρικού budget
  • Συμμετοχή στη βελτιστοποίηση διαχείρισης αποθεμάτων

Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α για τη θέση Εμπορικός Διευθυντής θα πρέπει να διαθέτει:

  • Τουλάχιστον 7 χρόνια εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση Εμπορικού Διευθυντή στον κλάδο του λιανικού εμπορίου, ιδανικά εμπειρία και σε διαδικτυακό κατάστημα
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ, κατά προτίμηση οικονομικής κατεύθυνσης
  • Υψηλό επίπεδο αγγλικών με επιθυμητή τη γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Πολύ καλή χρήση εφαρμογών MS Office
  • Διοικητικές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης
  • Αναλυτική και κριτική σκέψη

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση Εμπορικός Διευθυντής τα παρακάτω:

  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Εταιρικό κινητό και laptop
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας

Αν θέλεις το επόμενο σου βήμα να είναι σε θέση Εμπορικού Διευθυντή, κάνε αίτηση τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση εργασίας μπορείς να επικοινωνήσεις με την Εβελίνα Λαγουδόντη στο @ 2166001306

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.