Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/04/2021

Χασάπης

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Med Sea Health Α.Ε. αναζητά για τη σεζόν 2021 για το 5* ξενοδοχειακό της συγκρότημα Miraggio Thermal Spa Resort στο Παλιούρι, στην Κασσάνδρα Χαλκιδικής, να καλύψει την ακόλουθη θέση:

Χασάπη

Καθήκοντα θέσης:

  • Κοπή και φιλετάρισμα κρεάτων σύμφωνα με τις οδηγίες του Executive Chef.
  • Φροντίζει για την τάξη και την καθαριότητα στο χασάπικο του ξενοδοχείου
  • Διατηρεί τον εξοπλισμό καθαρό και σε καλή κατάσταση λειτουργίας.
  • Διατηρεί την καθαριότητα και τα ψυγεία των αποθεμάτων και τους χώρους αποθήκευσης
  • Να τηρεί και να εφαρμόζει τα έντυπα του ΟΣΔ και τις οδηγίες εργασίας του
  • ΝΑ συμπληρώνει ορθά τα έντυπα του ΟΣΔ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο κρεοπώλη
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση σε 5 * ξενοδοχείο ή 4 * ξενοδοχείο
  • Γνώση όλων των τυποποιημένων διαδικασιών και πολιτικών που αφορούν την προετοιμασία, την παραλαβή, την αποθήκευση και την αποχέτευση τροφίμων και την εξοικείωση με τα πρότυπα ISO 22000 και HACCP

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Πολύ ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Εκπαίδευση σε υψηλά στάνταρ παροχής υπηρεσιών και προοπτικές εξέλιξης
  • Εργασία σε ένα ευχάριστο, δυναμικό και αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον
  • Διατροφή και στέγαση για όσους δεν είναι μόνιμοι κάτοικοι Κασσάνδρας
Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα με πρόσφατη φωτογραφία.