Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/2/2023

Υπάλληλος τμήματος Marketing και Επικοινωνίας

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΔΡΑΜΑ

Βιομηχανία στην περιοχή της Δράμας ζητά Υπάλληλο για το τμήμα Marketing και Επικοινωνίας.

Αρμοδιότητες

  • Δημιουργία παρουσιάσεων (Powerpoint)
  • Δημιουργία φυλλαδίων (δημιουργία κειμένων σε αγγλική και ελληνική γλώσσα)
  • Δημιουργία άρθρων σε έντυπα και ηλεκτρονικά μέσα (αγγλικά και ελληνικά)
  • Επιμέλεια για την δημιουργία εταιρικών βίντεο
  • Επιμέλεια πολλαπλών websites
  • Χειρισμός και δημιουργία περιεχομένου για social media του ομίλου
  • Επιμέλεια διεθνών εκθέσεων ως προς την οργάνωση, την τήρηση χρονοδιαγραμμάτων, το concept και την εκτέλεση
  • Εταιρικές ανακοινώσεις, επικοινωνία με δημοσιογράφους, εσωτερικές ανακοινώσεις, προετοιμασία λόγων κλπ.
  • Υποστήριξη Διοίκησης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος AEI ή ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση αγγλικών σε επίπεδο επικοινωνίας (business English)
  • Εμπειρία ή γνώση σε θέματα marketing, επικοινωνίας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ιδιωτική ασφάλεια ζωής