Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/11/2022

IT Support @ SmartTrade (vaza.gr)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η qmetric | HR Solutions, επιθυμεί να στελεχώσει, για λογαριασμό της SmartTrade (vaza.gr), τη θέση του IT Support.

Η εταιρεία-πελάτης
Η SmartTrade (vaza.gr) είναι μια διαρκώς αναπτυσσόμενη επιχείρηση η οποία δραστηριοποιείται στον τομέα της συσκευασίας, έχει τις δικές της αποθήκες και συμμετέχει σε εισαγωγές και εξαγωγές. Διακρίνεται για την εμπειρία, την υπηρεσία και τις τιμές της. Στόχος της αποτελεί η βελτίωση των υπηρεσιών και η υψηλότερη ποιότητα των προϊόντων της.

Στο πλαίσιο ανάπτυξής της, η εταιρεία αναζητά έναν/μία υποψήφιο/α για την θέση IT Support.

Απαραίτητα Προσόντα

Η θέση

Ο/η υποψήφιος/α που θα επιλεγεί θα εργάζεται στα γραφεία της εταιρείας στη Θεσσαλονίκη και τα καθήκοντά του/της θα περιλαμβάνουν:

  • Εγκατάσταση σταθμών εργασίας με υπολογιστές και τις απαραίτητες περιφερειακές συσκευές (δρομολογητές, εκτυπωτές κ.λ.)
  • Έλεγχος εξοπλισμού υπολογιστών (σκληροί δίσκοι, ποντίκια, πληκτρολόγια κ.λπ.), ώστε να διασφαλίζεται η λειτουργικότητά του
  • Παροχή support στο Software τμήμα της εταιρείας
  • Εγκατάσταση και διαμόρφωση κατάλληλου λογισμικού και λειτουργιών σύμφωνα με τις προδιαγραφές
  • Διασφάλιση της ασφάλειας και προστασίας των δικτύων και των υπολογιστικών συστημάτων
  • Παροχή καθοδήγησης στους χρήστες σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας νέου λογισμικού και εξοπλισμού υπολογιστών
  • Οργάνωση και προγραμματισμός αναβαθμίσεων και συντήρησης χωρίς να παρεμποδίζεται η εργασία άλλων
  • Διάγνωση και επίλυση προβλημάτων (επισκευή ή αντικατάσταση εξαρτημάτων κ.λπ.)
  • Τήρηση αρχείων καταγραφής επισκευών και διορθώσεων και χρονοδιαγράμματος συντήρησης
  • Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ Πληροφορικής ή άλλης σχετικής κατεύθυνσης
Το προφίλ σας

Προκειμένου να είστε σε θέση να ανταποκριθείτε στα καθήκοντα της θέσης, θα πρέπει να διαθέτετε τα ακόλουθα:
  • Εμπειρία 1 – 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία σε software support (θα εκτιμηθεί)
  • Καλή γνώση συστημάτων και δικτύων υπολογιστών
  • Καλή γνώση των αρχών διαδικτυακής ασφάλειας και προστασίας δεδομένων
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα διάγνωσης και επίλυσης προβλημάτων
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Διάθεση συνεχούς εξέλιξης κι ενημέρωσης στον χώρο της τεχνολογίας

Παροχές

Ο πελάτης μας προσφέρει

Εφόσον επιλεγείτε για την κάλυψη της θέσης, σας προσφέρονται τα ακόλουθα:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Άριστες προοπτικές εξέλιξης στο πλαίσιο μιας δυναμικά αναπτυσσόμενης εταιρείας.
  • Πλήρης απασχόληση

Ενδιαφέρεστε;

Επιθυμείτε να συνεχίσετε την ήδη επιτυχημένη καριέρα σας και να εξελιχθείτε στο πλαίσιο μιας διαρκούς αναπτυσσόμενης εταιρείας;

Εάν ναι, τότε μπορείτε να υποβάλετε την αίτησή σας, τώρα!