Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/7/2020

Digital Marketing Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η ομάδα μας μεγάλωνει! Αναζητούμε το νέο/νέα Digital Marketing Manager που θα ενταχθεί στη νεανική, δυναμική ομάδα μας στη Θεσσαλονίκη.

Αν βλέπεις λύσεις και ευκαιρίες εκεί που άλλοι βλέπουν απλά ποσοστά και γραφήματα, εσένα ψάχνουμε!

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει:
  • 2+ χρόνια προϋπηρεσίας σε παρόμοια θέση (agency-side προϋπηρεσία θα αποτελέσει plus)
  • Υψηλές γνώσεις social media marketing και digital copywriting
  • Hands-on εμπειρία σε Google Ads και social media ads (Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin)
  • Εμπειρία και εξοικείωση στη χρήση web analytics (Google Analytics)
  • Κατανόηση Digital στρατηγικής και δυνατότητα υλοποίησης performance καμπανιών με γνώμονα τα KPIs
  • Αναλυτικό, data-driven τρόπο σκέψης
  • Εξαιρετική προφορική & γραπτή επικοινωνία σε Ελληνικά & Αγγλικά
Καθήκοντα και αρμοδιότητες

Σε μια τυπική μέρα στην iTrust, θα:
  • Υλοποιείς καμπάνιες Google Ads & Social media ads
  • Διαχειρίζεσαι & αναλύεις καμπάνιες email marketing
  • Αναλύεις δεδομένα Google Analytics
  • Υλοποιείς & παρακολουθείς την πορεία SEO projects
  • Συμμετέχεις ενεργά στη διαμόρφωση στρατηγικής για νέους & υφιστάμενους πελάτες
Ο ιδανικός υποψήφιος καλείται να έχει εργασιακή εμπειρία στα παραπάνω αντικείμενα, ενδιαφέρον για το digital marketing και πάθος για την επίλυση σύνθετων προβλημάτων με δομημένη, data-driven μεθοδολογία.

Ποιοι είμαστε

Είμαστε ένα digital agency με μια ξεκάθαρη αρχή που διέπει τις υπηρεσίες μας - να παρέχουμε κορυφαίες υπηρεσίες performance marketing, που βοηθούν τους πελάτες μας να αναπτυχθούν. Με έδρα τη Θεσσαλονίκη και συνεργάτες σε EMEA και Βόρεια Ευρώπη, είμαστε περήφανοι για την ποιότητα των υπηρεσιών μας, την ανάπτυξη και την αφοσίωσή μας σε αυτή.

Αποτελούμε πιστοποιημένο Google Premier Partner και Searchmetrics partner. Η ομάδα μας διαθέτει πιστοποιήσεις στο Search, Display, Video & Shopping advertising, καθώς και πιστοποιήσεις στο Instagram & Facebook advertising.

Επί 5 συναπτά έτη η δουλειά μας στο SEO, SEM, Social Media marketing, eCommerce και Content marketing έχει αναγνωριστεί, με πολλαπλές βραβεύσεις στα Social Media Awards, Peak Marketing Awards & e-Volution Awards.

Στο πελατολόγιό μας έχουμε συνεργάτες από ένα ευρύ φάσμα κλάδων, από τοπικές επιχειρήσεις μέχρι πολυεθνικούς οργανισμούς και ανερχόμενες startups. Με λίγα λόγια, κάθε επιχείρηση που έχει αποδεχτεί και προχωρά στο digital transformation της και αντιλαμβάνεται την digital-native συμπεριφορά της εποχής.

Παροχές

Τι προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών
  • Επιπρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση
  • Συμμετοχή σε συνέδρια & σεμινάρια
  • Συνεχής εκπαίδευση & κατάρτιση με εσωτερικά σεμινάρια
  • Ενασχόληση με κορυφαία, αναγνωρισμένα brands της ελληνικής και παγκόσμιας αγοράς
  • Ευκαιρία για hands-on ενασχόληση με προηγμένα εργαλεία digital marketing (ενδεικτικά: Searchmetrics, SEO Powersuite, Ahrefs)

Έχουμε πίστη στο σύστημα εσωτερικής εκπαίδευσής μας και μπορούμε να σε βοηθήσουμε να φτάσεις στο επίπεδο client-service και αριστείας που επιδιώκουμε. Ακόμη κι αν δεν πληροίς όλα τα κριτήρια, αλλά έχεις το πάθος για το digital marketing, τη θέληση να εξελιχθείς σε αυτόν τον κλάδο και το χαρακτήρα που χρειάζεται, στείλε μας το βιογραφικό σου!

Αν ενδιαφέρεσαι για τη θέση, στείλε μας το βιογραφικό σου κι ένα συνοπτικό motivation letter στο hr@itrust.gr.