Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/11/2020

Account Manager – Κλάδος Σκαφών

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Η ICAP Recruitment Solutions, για λογαριασμό δυναμικά αναπτυσσόμενης Ασφαλιστικής Μεσιτικής εταιρίας με έδρα στην Αθήνα (Νότια Προάστια), αναζητούμε στέλεχος για την κάλυψη της παρακάτω θέσης:

 Account Manager – Κλάδος Σκαφών (Ref. 5179/ACCM/RS/GR)

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών (προετοιμασία προσφορών, αιτήσεων, συμβολαίων, αποζημιώσεων κ.λπ.)
  • Επικοινωνία με ασφαλιστικές εταιρίες για ορθή διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών
  • Διατήρηση των σχέσεων με υφιστάμενους πελάτες
  • Εξυπηρέτηση των πελατών του κλάδου Σκαφών
  • Δημιουργία αναφορών (εκδόσεις, αποζημιώσεις, αντασφάλειες)

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Πτυχίο Οικονομικής ή Χρηματοοικονομικής επιστήμης
  • Σπουδές/επιμόρφωση στον Κλάδο Ναυτιλίας/Ναυτασφαλίσεων, θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε Ασφαλιστική Εταιρεία ή σε Εξειδικευμένο Μεσιτικό γραφείο
  • Επιθυμητή η πιστοποίηση Ασφαλιστικού Διαμεσολαβητή
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας, προφορικά και γραπτά
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (Microsoft Excel, Word & εργαλείων διαδικτύου)
  • Ομαδικό πνεύμα και προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες οργάνωσης και εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Επαγγελματισμός, συνέπεια και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Φιλοδοξία και διάθεση για εκπαίδευση και επαγγελματική εξέλιξη

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ικανοποιητικό μισθό
  • Συνεχή βελτίωση και ανάπτυξη επαγγελματικών δεξιοτήτων μέσω παρεχόμενης εκπαίδευσης
  • Σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.