Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/10/2019

Πωλητής Supervisor

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Iωνική Σφολιάτα Α.Ε. με δυναμική παρουσία στον χώρο των τροφίμων, ζητά: Επιθεωρητή Πωλήσεων.

Η Ιωνική Σφολιάτα Α.Ε., από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές μονάδες παράγωγης τροφίμων στην Ελλάδα ζητεί για άμεση πρόσληψη ενός δυναμικού επιθεωρητή πωλήσεων για το τμήμα πωλήσεων της εταιρίας στη Β. Ελλάδα με έδρα τη Λάρισα.

Βασικές αρμοδιότητες της θέσης:
  • Ανάπτυξη και διαχείριση υφιστάμενου πελατολογίου
  • Aνεύρεση νέων πελατών, παρακολούθηση αγοράς
  • Επίτευξη και υπέρβαση των εταιρικών KPI’s καθώς και τήρηση αυστηρών προθεσμιών
  • Υποδειγματική συνεργασία με πελάτες και συνεργάτες πάνω στην τοποθέτηση παραγγελιών, διαπραγμάτευση τιμών, παράδοση προϊόντων και συνοδευτικών ειδών, διαχείριση προωθητικών προγραμμάτων και λοιπών δραστηριοτήτων πωλήσεων
  • Καταγραφή και καταχώριση των όποιων δραστηριοτήτων και πληροφοριών στο ERP και CRM της εταιρίας με στόχο την εταιρική πληροφόρηση για τη λήψη επιχειρηματικά σωστών αποφάσεων από τη διεύθυνση
  • Προγραμματισμός και εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής της εταιρίας
  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό της στρατηγικής πωλήσεων και σύνταξη προγραμματισμένων αναφορών για την ολοκληρωμένη ενημέρωση της εμπορικής διεύθυνσης
  • Κατάθεση προτάσεων στη διεύθυνση με στόχο τη βελτίωση των εταιρικών διαδικασιών, είμαστε εταιρία που ενθαρρύνει την πρωτοβουλία και τη φιλοδοξία

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ανώτατης ή ανώτερης σχολής
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 3-5 ετών σε πωλήσεις Β2Β στο κανάλι Food Service (προϋπηρεσία σε βιομηχανία τροφίμων θα εκτιμηθεί), με αποδεδειγμένη επίτευξη στόχων και ανάπτυξη αγοράς
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα με άριστες ικανότητες επικοινωνίας προφορικώς και γραπτώς, με ανεπτυγμένες δεξιότητες δημιουργίας σχέσεων και διαπραγμάτευσης
  • Πολύ καλή ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Φιλοδοξία και ανοιχτό μυαλό, πάντα στο μέτωπο των νέων εξελίξεων και καινοτομιών
  • Αυτοπαρακίνηση και αυτοπεποίθηση
  • Άριστη προφορική & γραπτή γνώση αγγλικής γλώσσας και Η/Υ (Office, CRM)
  • Εργατικότητα και υψηλή απόδοση υπό πίεση
  • Οργανωτικές δεξιότητες, διάθεση συνεργασίας και ομαδικό πνεύμα
  • Ανεπτυγμένα soft-skills για την αποτελεσματική διαχείριση ομάδας
  • Δυνατότητα ταξιδιών & δίπλωμα οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες υποψηφίους)

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών που περιλαμβάνει ετήσιο μεικτό μισθό 14.140 ευρώ ανάλογα με τα προσόντα με μπόνους επίτευξης στόχων και επιβράβευση αποδοτικότητας
  • Συνεχή εκπαίδευση και ευκαιρίες εξέλιξης
  • Ομαδική ασφάλιση
  • Εταιρικό κινητό και αυτοκίνητο
Παρακαλώ να αποστείλετε το βιογραφικό σας και μία σύντομη συνοδευτική επιστολή για να μας εξηγήσετε τους λόγους που θέλετε να γίνετε μέλος της ομάδας μας.