Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/06/2019

Creative Director

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Εταιρεία παροχής υπηρεσιών website development, mobile applications & digital marketing με έδρα τη Θεσσαλονίκη, αναζητά Creative Director.

Αρμοδιότητες
  •  Δημιουργικός σχεδιασμός και επιμέλεια υλικού για χρήση σε digital και traditional μέσα
  •  Καθημερινή διαχείριση των τρεχόντων projects και συντονισμός της δημιουργικής ομάδας
  •  Έλεγχος και παράδοση των εργασιών στα προκαθορισμένα deadlines και τεκμηρίωση της δημιουργικής στρατηγικής
  •  Στενή συνεργασία με τα τμήματα Marketing , Development & SEO με στόχο την τήρηση των δημιουργικών προδιαγραφών και της στρατηγικής που έχει οριστεί για κάθε project
Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, το οποίο θα πρέπει να περιλαμβάνει δείγματα προηγούμενων έργων τους.

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Εμπειρία τουλάχιστον δύο (2) ετών σε αντίστοιχη θέση
  •  Γνώση traditional και digital marketing, των διαθέσιμων καναλιών επικοινωνίας καθώς των εργαλείων δημιουργίας σε κάθε ένα
  •  Ικανότητα αναγνώρισης προτεραιοτήτων, σωστής διαχείρισης χρόνου και παράλληλων projects, καθώς και προσαρμογή σε ενδεχόμενη εναλλαγή προτεραιοτήτων
  •  Άριστη χρήση Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, InDesign , XD)
  •  Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  •  Άριστος χειρισμός MS Office (Word, Excel, Powerpoint)
  •  Φαντασία, δημιουργικότητα και πνεύμα ομαδικής συνεργασίας
  •  Προσοχή στην λεπτομέρεια και υπευθυνότητα

Παροχές

  •  Η θέση αφορά πλήρες ωράριο εργασίας
  •  Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  •  Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών που ταιριάζουν στις δεξιότητες του υποψηφίου
  •  Συνεχής αυτό-εκπαίδευση, εκπαίδευση
  •  Bonus