Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/8/2022

Καμαριέρα - Καθαρίστρια

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΜΥΚΟΝΟΣ | ΚΥΚΛΑΔΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Καμαριέρα - Καθαρίστρια ζητείται για πλήρης εποχιακή (σεζόν) σύμβαση στην τουριστική μονάδα Votsalaki Resort στη Μύκονο για την καλοκαιρινή σεζόν του 2022 και

για μόνιμη συνεργασία κάθε καλοκαιρι με ικανοποιητικό μισθό και διαμονή σε σπίτι μέσα στο κατάλυμα.

Αρμοδιότητες:
  • Καθαρισμός /στρώσιμο δωματίων καθημερινά
  • Γενική καθαριότητα - απολύμανση στην αναχώρηση του πελάτη
  • Καθαρισμός εξωτερικών/ κοινόχρηστων χώρων του ξενοδοχείου
  • Τακτοποίηση λινοθήκης και αποθηκών
  • Πλυντήρια και Σιδέρωμα (όχι μεγάλος όγκος, καθώς τα περισσότερα σεντόνια/πετσέτες στέλνονται έξω)
  • Βοήθεια στο σνακ-μπαρ του καταλύματος για την προετοιμασία του πρωινού, μάζεμα τραπεζιών και πλύσιμο πιάτων

Απαραίτητα Προσόντα

Προϋπηρεσία σε:

αντίστοιχη θέση καμαριέρας ή
καθαρίστριας σε συνεργείο καθαρισμού ή
οικιακή καθαρίστρια

Σε περίπτωση προϋπηρεσίας ως καμαριέρα σε αντίστοιχο ξενοδοχείο και συστάσεων από πρώην εργοδότη, ο μισθός είναι καλύτερος
  • Σε περίπτωση που δεν υπάρχει προϋπηρεσία στον καθαρισμό , γίνεται εκπαίδευση
  • Επιθυμητή η βασική γνώση Αγγλικών
  • Άδεια παραμονής και εργασίας με ισχύ για 6μήνες + (εάν οι υποψήφιες είναι αλλοδαπές)
  • Ευγένεια και επαγγελματική συμπεριφορά
  • Καλή φυσική κατάσταση
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες διαμονής: Διαμονή (στο χώρο του ξενοδοχείου) σε σπίτι με κουζίνα, ψυγείο, air-condition μαζί με τις άλλες καμαριέρες
  • Eξαιρετικό περιβάλλον εργασίας και συνεργασίας
  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Πληρωμή υπερωριών (αν υπάρξουν)
  • Πληρωμή μισθού κάθε 15ημέρες
  • Πλήρης ασφάλιση (εποχιακή πλήρης σύμβαση εργασίας)
  • 1 κρύο γεύμα (από το σνακ μπαρ) την ώρα της εργασίας