Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/11/2021

Graphic Designer & Marketing JR Executive

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Η ΙΩΝΙΚΗ ΣΦΟΛΙΑΤΑ Α.Ε.

με δυναμική παρουσία στον χώρο των τροφίμων, αναζητά:

GRAPHIC DESIGNER & MARKETING JR EXECUTIVE

Η ΙΩΝΙΚΗ ΣΦΟΛΙΑΤΑ Α.Ε. μία από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές μονάδες παραγωγής τροφίμων στην Ελλάδα, με έδρα τη Νεοχωρούδα Θεσσαλονίκης, αναζητά creative marketing jr executive για την άμεση στελέχωση του τμήματος Marketing.

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Σύλληψη και ανάπτυξη αποτελεσματικών και διαισθητικών στρατηγικών μάρκετινγκ
  • Σχεδιασμός, ανάπτυξη (in house) των δημιουργικών αντικειμένων του τμήματος
  • Διοργάνωση και επίβλεψη εκστρατειών διαφήμισης/επικοινωνίας (μέσων κοινωνικής δικτύωσης, τηλεόρασης, κ.λπ.), εκθέσεων και εκδηλώσεων προώθησης
  • Πραγματοποίηση έρευνας αγοράς και ανάλυσης για την αξιολόγηση των τάσεων, της αναγνωρισιμότητας της εμπορικής επωνυμίας και των κινήσεων των ανταγωνιστών
  • Πραγματοποίηση και έλεγχος δημοσκοπήσεων για την αξιολόγηση των απαιτήσεων και της πιστότητας των πελατών
  • Συγγραφή κειμένου για διανομή σε διάφορα κανάλια μάρκετινγκ (φυλλάδια, δελτία Τύπου, υλικό ιστότοπου, κ.λπ.)
  • Διατήρηση σχέσεων με προμηθευτές μέσων και εκδότες για τη διασφάλιση της συνεργασίας σε δραστηριότητες προώθησης
  • Παρακολούθηση της προόδου των εκστρατειών, χρησιμοποιώντας διάφορα εργαλεία μέτρησης, και υποβολή αναφορών απόδοσης
  • Συνεργασία με τους υπευθύνους στην κατάρτιση των προϋπολογισμών και την παρακολούθηση των δαπανών

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίων:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • ΓνώσειςMarketing, Digital Marketing και Graphic Design
  • Ο Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών σε Marketing, Digital Marketing θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας (ευχέρεια γραπτού και προφορικού λόγου
Απαραίτητα προσόντα:
  • Άριστη επαγγελματική χρήση Adobe Creative Suite, κυρίως Photoshop, Illustrator και καλή γνώση προγραμμάτων Αfter effects, Premiere και InDesign.
  • Προσανατολισμός και έμφαση στη λεπτομέρεια, υψηλή οργανωτικότητα, ικανότητα χειρισμού πολλαπλών projects και δυνατότητα εργασίας σε ένα περιβάλλον με ταχείς ρυθμούς.
  • Σύνταξη σαφούς και ελκυστικού περιεχομένου για διάφορα μέσα (π.χ. διαφημίσεις, αναρτήσεις ιστολογίου, ενημερωτικά δελτία)
  • Εμπειρία με high-end graphics, marketing και αισθητική θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Εμπειρία σε περιβάλλον Digital Marketing, διαφήμισης και γνώση web design (HTML, CSS) θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.

Παροχές

Η Εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Επιβράβευση αποδοτικότητας
  • Συνεχή εκπαίδευση & ευκαιρίες εξέλιξης
  • Ομαδική ασφάλιση