Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/02/2020

Financial Advisor

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η lmw αναζητά, εκ μέρους Χρηματοπιστωτικών Ιδρυμάτων Ειδικής Εκκαθάρισης Δανείων, συνεργάτες διαχείρισης ληξιπρόθεσμων χαρτοφυλακίων σε όλα τα στάδια της διαδικασίας διαπραγμάτευσης, έως την οριστική επίτευξη ρύθμισης.

Αρμοδιότητες:
  • Αποτελεσματική διαχείριση δανειακών υποθέσεων και φιλικός διακανονισμός για την ένταξη των οφειλετών σε προνομιακές ρυθμίσεις
  • Διαχείριση εισερχόμενων κλήσεων κι επίλυση προβλημάτων
  • Συγκέντρωση πληροφοριών σχετικά με την υφιστάμενη οικονομική κατάσταση των πελατών
  • Παροχή εξατομικευμένων, μακροχρόνιων και βιώσιμων λύσεων
  • Εξασφάλιση και ρύθμιση αποπληρωμής των οφειλών, καθώς επίσης και άριστη συνεργασία με τα λοιπά τμήματα της εταιρείας προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία
  • Χρήση ηλεκτρονικού συστήματος για την καταχώρηση και παρακολούθηση των πληροφοριών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη αντίστοιχη εργασιακή εμπειρία ως collection agent (pre-legal collections έως late collections)
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα ανάπτυξης διαπροσωπικών σχέσεων
  • Iκανότητα αποτελεσματικής διαπραγμάτευσης, λήψη και διεκπεραίωση επιμέρους έργων
  • Συντονισμός πολύπλοκων ενεργειών κι επίτευξη στοχοθεσίας
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή χρήση MS Office (word, excel)

Παροχές

Οι εταιρείες προσφέρουν:
  • Ανταγωνιστικό μισθό και μηνιαίο ατομικό σχήμα bonus
  • Άρτια εκπαίδευση αποτελεσματικής διαπραγμάτευσης
  • Προοπτικές περαιτέρω ανάπτυξης σε αναβαθμισμένους ρόλους