Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/09/2022

Υπάλληλος Γραφείου - Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία Stantzos Favorite Box δραστηριοποιείται επιτυχώς στον χώρο της εμπορίας και επεξεργασίας ειδών συσκευασίας κοσμημάτων (κουτιά, σακούλες, πουγκιά) από το 1985 και εδρεύει σε νέες εγκαταστάσεις στη Θέρμη Θεσ/νίκης.

Αναζητά Υπάλληλο Γραφείου για το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών, για να πλαισιώσει την υπάρχουσα ομάδα.

Αρμοδιότητες ρόλου:

  • Τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατολογίου, λήψη και καταχώρηση παραγγελιών σε σύστημα μηχανογράφησης (Capital της Unisoft)
  • Ενημέρωση προφίλ πελατών, στοιχείων εμπορευμάτων, κλπ. και παρακολούθηση υπολοίπων πελατών
  • Επικοινωνία με προμηθευτές, τοποθέτηση παραγγελιών
  • Τιμολόγηση/έκδοση παραστατικών και συντονισμός αποστολών με μεταφορικές και εταιρίες ταχυμεταφορών
  • Οργάνωση υποστηρικτικού υλικού για εξωτερικούς πωλητές της εταιρίας
  • Διαχείριση ηλεκτρονικής και έντυπης αλληλογραφίας της ομάδας
  • Οργάνωση και συντήρηση φυσικού και ηλεκτρονικού αρχείου
  • Υποστήριξη σε εκθέσεις του κλάδου (1-2 ετησίως)
  • Λοιπά συναφή καθήκοντα.

Προφίλ ατόμου:

Το άτομο που θα ενταχθεί στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών θα πρέπει να επιδεικνύει επαγγελματισμό σε όλες τις επαφές με το πελατολόγιο, να είναι ευγενικό και εγγενώς εξυπηρετικό. Να συνεργάζεται άψογα και αρμονικά σε όλα τα επίπεδα με την υπόλοιπη ομάδα και με την ομάδα Παραγωγής. Να έχει τη δυνατότητα να οργανώνει σωστά τον χρόνο και τις προτεραιότητές του. Να έχει διάθεση για επιμόρφωση και αυτοβελτίωση, να προτείνει νέες ιδέες και να διερευνά νέα συστήματα για τη βελτίωση των διαδικασιών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ σε σχολή Διοίκησης Επιχειρήσεων, Λογιστικής, Πληροφορικής ή άλλο συναφές αντικείμενο
  • Προϋπηρεσία κατ’ελάχιστον 2-3 ετών σε συναφή ρόλο
  • Πολύ καλή γνώση και ευχέρεια στην χρήση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας, σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Άριστη γνώση Η/Υ (προγράμματα Microsoft Office, χειρισμός email, εξοικείωση με περιβάλλον Windows 10 και ευχέρεια στην χρήση/εκμάθηση λογισμικών)
  • Γνώση λογισμικού μηχανογράφησης (κατά προτίμηση Κεφάλαιο/Capital)
  • Επιθυμητή βασική γνώση Corel/Adobe Illustrator/Photoshop
  • Επιθυμητή γνώση διαχείρισης/υποστήριξης e-shop
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Οργανωτικότητα, προθυμία και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Ευελιξία, κριτική σκέψη και οξεία αντίληψη
  • Ταχύτητα & έμφαση στη λεπτομέρεια

Παροχές

  • Αποδοχές βάσει ικανοτήτων/εμπειρίας
  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης (πρωινή – πενθήμερη)
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας