Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/9/2022

Production planning & logistics manager

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η ΜΑΘΙΟΣ ΠΥΡΙΜΑΧΑ Α.Ε αναζητεί Μηχανικό για τη στελέχωση του Τμήματος Παραγωγής.

Η εταιρία μας με παράδοση στο χώρο των βιομηχανικών πυριμάχων και των δομικών υλικών από το 1890, προσφέρει δυνατότητες συνεχούς εκπαίδευσης και κυρίως μεγάλες προοπτικές εξέλιξης, δεδομένης της ταχείας ανάπτυξής της σε διεθνές επίπεδο.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Μέριμνα για τον προγραμματισμό της παραγωγής
  • Ευθύνη για τη διασφάλιση και συντονισμό του Ελέγχου Ποιότητας
  • Οργάνωση, συντονισμός και βελτίωση των συστημάτων logistics της εταιρίας
  • Ευθύνη για την τήρηση των κανόνων υγείας και ασφαλείας
  • Προσπάθεια για βελτίωση μεθόδων εργασίας και ευθύνη για βελτίωση της αποδοτικότητας των υφισταμένων του
  • Μέριμνα για την μεγαλύτερη δυνατή ασφάλεια και άνεση των εργαζομένων στους τόπους εργασίας
  • Καταβολή προσπάθειας για την αύξηση της παραγωγικότητας και μείωση κόστους παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πολυτεχνικής Σχολής ή Βιομηχανικής Παραγωγής και Logistics
  • Άριστη Γνώση Η/Υ : MS Office (άριστη χρήση excel)
  • Γνώση μίας τουλάχιστον γλώσσας προγραμματισμού
  • Άριστη Γνώση Αγγλικών
  • Υψηλού επιπέδου ικανότητες συνθετικής και αναλυτικής σκέψης, επικοινωνίας, οργάνωσης, τήρησης προθεσμιών και εμμονής σε ακριβή αποτελέσματα

Επιθυμητά προσόντα:

  • Εμπειρία χειρισμού ERP/ logistics software
  • Προϋπηρεσία σε Βιομηχανικό Περιβάλλον
  • Γνώσεις six sigma/ lean manufacturing/ spc

Παροχές

  • Ενδοεπιχειρησιακή εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη
  • Ευκαιρίες σταδιοδρομίας σε μία ταχέως αναπτυσσόμενη επιχείρηση που δραστηριοποιείται σε πολυεθνικό επίπεδο
  • Σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας