Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/11/2020

Collection Agents (Banking portfolio)

Νομικά

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ManpowerGroup Greece, αναζητά για λογαριασμό γνωστού Δικηγορικού Γραφείου, δυναμικούς εκπροσώπους, οι οποίοι θα στελεχώσουν την θέση Collection Agent.

Ωράριο εργασίας : Πρωινή πενθήμερη εργασία πλήρους απασχόλησης (40 ώρες εβδομαδιαίως).

Τόπος εργασίας : κεντρική περιοχή της Αθήνας, προσβάσιμη με τα ΜΜΜ.

Περιγραφή θέσης εργασίας:
• Τηλεφωνική επικοινωνία με πελάτες που παρουσιάζουν οικονομικές εκκρεμότητες
• Καθορισμός πλάνου αποπληρωμής των οφειλών
• Διερεύνηση των πελατειακών αναγκών με σκοπό την ανεύρεση βιώσιμων λύσεων

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτοι ΑΕΙ/ΤΕΙ/Λυκείου
• Επιθυμητή εμπειρία σε αντίστοιχο ρόλο τουλάχιστον 6 μήνες
• Επικοινωνιακές δεξιότητες & πελατοκεντρική αντίληψη
• Αίσθημα υπευθυνότητας κατά την διαχείριση ευαίσθητων πληροφοριών
• Προσαρμοστικότητα σε διαφορετικούς τύπους προσωπικότητας

Παροχές

• Μισθός 1000 € μικτά
• Bonus επίτευξης στόχων
• Διαρκής εκπαίδευση πάνω στο αντικείμενο της εργασίας
• Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας