Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/5/2021

Project Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Project Engineer (2021/14)

Ο/Η Project Engineer είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Πωλήσεων με έδρα την Ευκαρπία Θεσσαλονίκης. Η θέση αναφέρεται στον International Projects Department Unit Manager και έχει ως σκοπό ο/η Project Engineer να λειτουργεί ως τεχνικός σύμβουλος για τα διεθνή έργα της εταιρείας, αξιοποιώντας εξειδικευμένο λογισμικό υπολογισμού και πακέτα CAD, με σκοπό την υποστήριξη πελατών και των θυγατρικών του ομίλου.

Κύρια καθήκοντα:

  • Μελετά και προσδιορίζει τις προδιαγραφές και τις απαιτήσεις των διεθνών έργων.
  • Εξάγει κατασκευαστικά σχέδια μέσω του AutoCAD για την υποστήριξη των διεθνών έργων.
  • Εξυπηρετεί και υποστηρίζει τους πελάτες για την καλύτερη κατανόηση των αναγκών τους.
  • Διατηρεί συνεχώς το CRM ενημερωμένο με όλες τις απαραίτητες πληροφορίες του εκάστοτε έργου.
  • Συνεργάζεται με τα τμήματα του R&D, των εξαρτημάτων και των πωλήσεων σχετικά με τα έργα τα οποία χρήζουν τεχνικής υποστήριξης.
  • Συντάσσει οικονομικές προσφορές και τεχνικούς φακέλους.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ ως Αρχιτέκτων/ Πολιτικός/ Μηχανολόγος Μηχανικός ή σχετικό με άλλο συναφές αντικείμενο σπουδών
  • Τεχνικές γνώσεις στον τομέα του αλουμινίου και των κατασκευών θα εκτιμηθούν
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-4 ετών στον κατασκευαστικό κλάδο
  • Θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα η προϋπηρεσία στο εξωτερικό
  • Άριστη γνώση χρήσης AutoCAD
  • Άριστο επίπεδο της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Μπορείτε να ολοκληρώσετε την αίτησή σας αποστέλλοντας το βιογραφικό σας, αναφέροντας τον τίτλο της θέσης και τον κωδικό.