Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/4/2021

Πωλητής Φαρμακείων

Υγεία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εμπορική εταιρεία στον κλάδο των καλλυντικών και δερμοκαλλυντικών προϊόντων με έδρα στην Θεσσαλονίκη ζητά Πωλητή Φαρμακείων με περιοχή ευθύνης την Θεσσαλονίκη.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Περιγραφή Θέσης:

  • Διαχείριση του υπάρχοντος πελατολογίου μέσω ενός προγράμματος τακτικών επισκέψεων σε φαρμακεία και περαιτέρω ανάπτυξη του στη Θεσσαλονίκη.
  • Επίτευξη αντικειμενικών στόχων πωλήσεων της επιχείρησης μέσα από τον σχεδιασμό πλάνου δράσης για την επίτευξη τους.
  • Τήρηση αρχείων στατιστικής πληροφόρησης και σχετική ενημέρωση της Εμπορικής Διεύθυνσης
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των εξελίξεων της αγοράς, προτείνοντας νέες ιδέες και πρακτικές

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η ΙΕΚ/ ΤΕΙ/ AEΙ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ως σύμβουλος πωλήσεων προϊόντων φαρμακείου
  • Καλή γνώση χειρισμού H/Y και προγραμμάτων MS Office (PowerPoint, excel, word, outlook)
  • Καλή γνώση & διαχείριση Social Media
  • Ανεπτυγμένη επικοινωνιακή ικανότητα
  • Ευχέρεια στη διαμόρφωση καλών και σταθερών επαγγελματικών σχέσεων
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης, ανάλυσης και οργάνωσης
  • Στρατηγική σκέψη, εμπορική αντίληψη
  • Δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών

Παροχές

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με bonus
  • Συνεχής εκπαίδευση & ανάπτυξη
  • Εταιρικό κινητό
  • Εταιρικό αυτοκίνητο