Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/6/2023

Junior Recruiter

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Artemis ITS είναι μια ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία που ειδικεύεται κυρίως στην εγκατάσταση σταθερών και κινητών τηλεπικοινωνιακών δικτύων. Η εταιρεία ιδρύθηκε στην Ελλάδα το 2008 και το 2014 η επιχειρηματική της δραστηριότητα αναπτύχθηκε και στη Ρουμανία. Μέχρι το τέλος του 2016, η εταιρεία επεκτάθηκε σε διάφερες χώρες της Ευρώπης, με κύρια απασχόληση στη Γερμανία και Ολλανδία. Σήμερα, ο Όμιλος Artemis απασχολεί περίπου 900 υπαλλήλους.
Ψάχνουμε για Junior Recruiter πλήρους απασχόλησης για εργασία στην Αθήνα.

Βασικές Αρμοδιότητες θέσης:

  • Σχεδιασμός και ενημέρωση των περιγραφων θέσεων εργασίας
  • Αναζήτηση πιθανών υποψηφίων από διάφορα διαδικτυακά κανάλια (π.χ. μέσα κοινωνικής δικτύωσης και επαγγελματικές πλατφόρμες)
  • Screening
  • Προγραμματισμός και συμμετοχή σε δια ζώσης και online συνεντεύξεις
  • Σχεδιασμός των job offer letters

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού, στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, στην Οργανωτική Ψυχολογία ή σε σχετικό πεδίο
  • Άριστες δεξιότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Επιθυμητή η πολύ καλή γνώση των γερμανικών
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε θέση Recruiter

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης
  • Ιδιωτική ασφάλεια υγείας
Για οποιαδήποτε περεταίρω πληροφορία μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο τηλέφωνο +30 6981744304 και ώρες 09.00 π.μ. με 17.00 μ.μ.