Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/05/2019

A.14 Πολιτικός Μηχανικός - Κοστολόγος στον τομέα υπόγειας κατασκευής και οδοποιίας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη Γερμανία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H LOOQ, εταιρεία ευρέσεως προσωπικού στη Γερμανία, αναζητά Πολιτικό Μηχανικό για λογαριασμό πελάτη της, Μεγάλη Κατασκευαστική Εταιρεία στην ευρύτερη περιοχή του Μάνχαϊμ.

Καθήκοντα:

  • Κοστολόγηση των κατασκευαστικών εργασιών
  • Σύνταξη προσφορών σύνθετων έργων στον τομέα κατασκευής αγωγών και των επιμέρους υπογείων κατασκευών και οδοποιίας
  • Έλεγχος και αξιολόγηση των φακέλων διαγωνισμών
  • Προκοστολόγηση των τεχνικών έργων (υπολογισμός έργου και σύγκριση προσφορών), σύμφωνα με τις αντίστοιχες τοπικές ιδιαιτερότητες.
  • Συντονισμός έργων σε συνεργασία με τα αντίστοιχα τμήματα για την επίλυση τεχνικών θεμάτων και διαχείρισης προσωπικού
  • Επανακοστολόγηση
  • Επικοινωνία με τους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Πολιτικού Μηχανικού
  • Καλή γνώση γερμανικών, επίπεδο Β2
  • Κάτοχος άδειας οδήγησης Β΄ κατηγορίας
  • Καλή γνώση Η/Υ
  • Επιθυμητή εργοταξιακή εμπειρία
  • Επιθυμητή η επαγγελματική εμπειρία σε παρόμοιο αντικείμενο σχετικό με προγράμματα κοστολόγησης

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με προοπτικές εξέλιξης
  • Ατομικά μέτρα ανάπτυξης προσωπικού, συμπεριλαμβανομένων Trainings on ή off-the-job
  • Εργασία σε μια έμπειρη ομάδα
  • Ασφαλής θέση εργασίας, σε μια εταιρεία με πάνω από 100 χρόνια παράδοση