Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/2/2023

Store Manager

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΓΛΥΦΑΔΑ & ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Ο όμιλος FAIS, ο μεγαλύτερος όμιλος αθλητικών ειδών στην Ελλάδα, με δραστηριότητα στο λιανικό/χονδρικό εμπόριο ένδυσης, υπόδησης, καλλυντικών & αξεσουάρ για περισσότερα από 41 χρόνια, αναζητά υποψήφιους για τη στελέχωση της νέας αλυσίδας καταστημάτων LEVI’S σε Ελλάδα και Κύπρο.

Επίπεδο: Senior
Τύπος απασχόλησης: Πλήρης
Περιοχές Εργασίας: Γλυφάδα, Νέα Ερυθραία
Τμήμα: Fashion
Δραστηριότητα: Store manager
Προϋπηρεσία: 5-7 years
Επιθυμητή ημ/νια έναρξης: 15/3

Αρμοδιότητες

  • Διασφάλιση της υψηλής ποιότητας εξυπηρέτησης των πελατών.
  • Εξασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του καταστήματος.
  • Συνεχής έλεγχος και αξιολόγηση για την έγκαιρη αναγνώριση και επίλυση προβλημάτων.
  • Επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων σύμφωνα με την εμπορική πολιτική της εταιρείας.
  • Διαχείριση και εκπαίδευση του ανθρώπινου δυναμικού.
  • Συντονισμός της ομάδας και η παρακίνηση αυτής.
  • Διασφάλιση της εμπορικής εικόνας του καταστήματος σύμφωνα με τους κανόνες του Visual Merchandising της εταιρείας .
  • Άμεση συνεργασία με τους VM με στόχο την βελτιστοποίηση της εικόνας του καταστήματος.
  • Να διαβεβαιώνει και να συνεργάζεται για την εφαρμογή των κανόνων του Visual Merchandising της εταιρίας.
  • Να ελέγχει και να διαχειρίζεται το στοκ του καταστήματος λαμβάνοντας αποφάσεις με την ομάδα των VM έπειτα από εμπορική ανάλυση.
  • Να είναι ενήμερος για τα trends της σεζόν αλλά και τις συλλογές του ανταγωνισμού.
  • Να παρέχει product & customer feedback.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Ικανότητα Άριστης Επικοινωνίας και Διοίκησης Ανθρώπινου Δυναμικού
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ θα συνεκτιμηθεί στην αξιολόγηση
  • Καλή Γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος)
  • Διάθεση για διάκριση, προσήλωση στους στόχους
  • Ικανότητα στην επίλυση προβλημάτων, λήψη πρωτοβουλιών και επίτευξη στόχων
  • Ομαδικό πνεύμα και άριστες σχέσεις συνεργασίας
  • Δυναμισμός και ικανότητα καθοδήγησης ομάδας
  • Θετικός χαρακτήρας με θέληση για προσφορά
  • Αποτελεσματικότητα στην ταυτόχρονη διαχείριση διαφορετικών εργασιών και καθηκόντων

Παροχές

Οι αποδοχές βασίζονται στην προϋπηρεσία και τις ικανότητες.