Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/04/2018

Λογιστής/ρια Α’ Τάξης (έδρα Θεσσαλονίκη)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας κατασκευαστικής εταιρείας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

  • Διαχείριση λογιστικών και φορολογικών θεμάτων της εταιρείας
  • Εποπτεία της λειτουργίας πιστώσεων και της τήρησης του προϋπολογισμού
  • Προετοιμασία των οικονομικών αναφορών και καταστάσεων
  • Αξιολόγηση των επενδύσεων
  • Διαχείριση των τραπεζικών σχέσεων και των τραπεζικών πιστωτικών γραμμών
  • Σχεδιασμός του χρηματοοικονομικού σχεδιασμού
  • Σύνταξη και υπογραφή του ισολογισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι / Τ.ΕΙ Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον πέντε (5) ετών σε αντίστοιχη θέση ιδανικά σε βιομηχανία
  • Δικαίωμα υπογραφής Α’ τάξης
  • Άριστη γνώση των φορολογικών θεμάτων
  • Εξοικείωση με θέματα μισθοδοσίας και γνώση της εργατικής μισθοδοσίας
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office και εξοικείωση με ERP προγράμματα, ιδανικά Softone
  • Εργατικότητα, συνέπεια και αξιοπιστία
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας