Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/3/2023

Boηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΟΥΚΑΚΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η λογιστική εταιρεία AVATAX AE αναζητά βοηθό λογιστή με προϋπηρεσία.

Αρμοδιότητες

  • Καταχωρήσεις λογιστικών εγγράφων
  • Συμφωνίες υπολοίπων πελατών/προμηθευτών
  • Υποβολή δηλώσεων, Φορολογίας Εισοδήματος Νομικών Οντοτήτων, ΦΠΑ-VIES-INTRASTAT, ΦΜΥ και λοιπών παρακρατούμενων φόρων
  • Έλεγχος Λογιστικών εγγραφών εσόδων – εξόδων και εισαγωγή στην πλατφόρμα My Data
  • Συμμετοχή στην σύνταξη των Ετήσιων Οικονομικών Καταστάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ / ΤΕΙ Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον 2 έτη επαγγελματική εμπειρία σε βιβλία Γ κατηγορίας

Επιθυμητά Προσόντα

  • Γνώση εφαρμογών SoftOne
  • Ικανότητα σύνταξης reports, υπολογιστικά φύλλα (excel, spreadsheet)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει
  • Πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και έξτρα παροχές
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Πλήρη κάλυψη εξόδων επιμόρφωσης, σεμιναρίων