Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/03/2019

Πωλητής B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

H AUTOGS AE  αναζητά Πωλητές Β2Β για όλη την Ελλάδα

Περιγραφή θέσης εργασίας :
  • Διαχείριση και ανάπτυξη υφιστάμενου πελατολογίου
  • Αναζήτηση δυνητικών πελατών με σκοπό τη διεύρυνση του πελατολογίου
  • Εκπαίδευση πελατών σχετικά με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της εταιρείας
  • Διερεύνηση των αναγκών των πελατών και προσφορά ολοκληρωμένων λύσεων
  • Είσπραξη των οφειλών των πελατών για παραγγελίες που έχουν παραδοθεί
  • Συνεχής υποστήριξη των πελατών μετά την παραλαβή των προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο Λυκείου (πτυχίο ΙΕΚ / ΤΕΙ Τεχνικού Επαγγέλματος θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν)
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η / Υ (κυρίως Excel, Outlook, Word) καθώς και χρήση ηλεκτρονικών μέσων
  • επικοινωνίας.
  • Απαραίτητη η εμπειρία σε αντίστοιχη θέση περιοδεύοντα πωλητή
  • Επιθυμητή γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο
  • Κάτοχος διπλώματος επιβατικού αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις, για τους άνδρες υποψήφιους
  • Ηλικία 20-45 ετών
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός έδρας τουλάχιστον 10 διανυκτερεύσεις το μήνα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό σύστημα αποδοχών που περιλαμβάνει σταθερές αποδοχές, bonus και προμήθεια
  • Προοπτικές προσωπικής εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση στη γκάμα των προϊόντων μας και τις τεχνικές πωλήσεων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Κινητό τηλέφωνο
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον