Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/3/2019

Β2Β Πωλητής-τρια Χονδρικής Γυναικείας Ένδυσης

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Έχεις εμπειρία στις πωλήσεις Β2Β;
Είσαι δυναμική προσωπικότητα με πάθος για τις πωλήσεις;
Σε ελκύει ο χώρος της ένδυσης;

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες χονδρικής πώλησης στην Ελλάδα στην κατηγορία του ευρύτερου γυναικείου ενδύματος, αναζητά B2B Πωλητή-τρια Χονδρικής.

Αρμοδιότητες της θέσης:
Ο κάτοχος της θέσης είναι υπεύθυνος για την πώληση των προϊόντων της εταιρείας σε συγκεκριμένα καταστήματα και την περαιτέρω ανάπτυξη της παρουσίας της εταιρείας στην ευρύτερη περιοχή της Αττικής.
  • Ανάπτυξη μακροπρόθεσμων συνεργασιών με κάθε πελάτη ξεχωριστά, στη βάση των αναγκών της επιχείρησης και του πελατολογίου του
  • Διαχείριση των υπαρχόντων πελατών
  • Διεξαγωγή επισκέψεων στα σημεία πωλήσεων και εξεύρεση νέων σημείων
  • Υπεύθυνος για ολόκληρο τον κύκλο πώλησης (επίσκεψη σε πελάτη, διάγνωση αναγκών, πρόταση/προσφορά, λήψη παραγγελίας, πληρωμή)
  • Παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού
  • Επίτευξη εμπορικών στόχων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη εμπειρία σε πωλήσεις χονδρικής Β2Β
  • Εργασιακή εμπειρία σε D2D ή/και B2C πωλήσεις θα θεωρηθεί ανταγωνιστικό πλεονέκτημα
  • Πάθος για τις πωλήσεις, όρεξη για εργασία και ικανότητα λήψης αποφάσεων
  • Αποδεδειγμένη εξοικείωση με επίτευξη των στόχων των πωλήσεων
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός Αθήνας αν κρίνεται απαραίτητο
  • Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μηνιαίος μισθός και bonus επίτευξης στόχων.
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο.
  • Εταιρικό αυτοκίνητο.
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.