Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/8/2018

Υπεύθυνος Τμήματος Αγορών Hλεκτρικών Συσκευών & Τεχνολογίας

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Υπεύθυνος Τμήματος Αγορών ηλεκτρικών συσκευών (Εικόνας, Ήχου ,Φωτογραφίας) & Τεχνολογίας  (Η/Υ, Εκτυπωτών) από εταιρεία ηλεκτρικών ειδών με έδρα το Ηράκλειο Κρήτης.

Αρμοδιότητες:

  • Έρευνα και ανάλυση αγοράς, αξιολόγηση προμηθευτών, διαπραγμάτευση τιμών αγοράς.
  • Παρακολούθηση και έλεγχος εκτέλεσης των παραγγελιών και τήρησης των συμφωνιών (χρόνο παράδοσης, ακρίβεια τιμολογίων, δελτία αποστολής κ.λπ.)
  • Χρήση εφαρμογών ERP για την διαχείριση παραγγελιών
  • Έλεγχος των τιμών των ειδών βάσει των συμφωνιών με τους προμηθευτές και αποκατάσταση τυχόν λαθών
  • Δημιουργία προσφορών με βάση τον ανταγωνισμό και την αποθήκη που διαθέτει σε προϊόντα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ - ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία 3 - 5 ετών
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ
  • Καλή γνώση Microsoft office

Γενικές Προϋποθέσεις

  • Αυτοτροφοδοτούμενος, ενεργός και αυτοδύναμος
  • Ενθουσιώδης, δυναμικός, πρακτικός.
  • Οι ικανότητες του να έχουν αντίκτυπο στο μέλλον της εταιρείας

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  •     Ευχάριστο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  •     Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών