Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/04/2020

Υπάλληλοι Τραπεζικών Εργασιών (Έδρα Ρόδος)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΡΟΔΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλου τραπεζικού οργανισμού, αναζητά άτομα για τη στελέχωση των παρακάτω θέσεων:

Υπάλληλοι Τραπεζικών Εργασιών
(Έδρα Ρόδος)

Περιγραφή Θέσης
Οι κάτοχοι των θέσεων θα εργάζονται στο Δίκτυο Καταστημάτων Τραπέζης και θα είναι υπεύθυνοι για την υποδοχή και εξυπηρέτηση υφιστάμενων & νέων πελατών σε θέματα:
• Διεκπεραίωσης χρηματικών συναλλαγών (διαχείριση χρηματικού, επεξεργασία στοιχείων, συγκέντρωση δικαιολογητικών)
• Παροχής πληροφοριών για τραπεζικά προϊόντα

Παράλληλα απαιτείται:
• Συνεργασία με όλα τα στελέχη του καταστήματος για την ολοκληρωμένη εξυπηρέτηση των πελατών (εισερχόμενων ή/& πελατών καταστήματος)
• Σύσταση των πελατών αυτών στα αντίστοιχα στελέχη του καταστήματος
• Αξιοποίηση όλων των διαθέσιμων συστημάτων, πληροφοριακών εφαρμογών για την ολοκληρωμένη διαχείριση, επικοινωνία, ενημέρωση, εξυπηρέτηση υφιστάμενων και νέων πελατών
• Ενεργή συμβολή στην ομαλή λειτουργία του καταστήματος και διασφάλιση της θετικής εικόνας της Τράπεζας προς όλους τους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο λογιστικής, διοίκησης επιχειρήσεων, οικονομικής επιστήμης
• Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση επιθυμητή αλλά όχι απαραίτητη
• Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Οργανωτικότητα & ευελιξία
• Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών & βραχυπρόθεσμης απασχόλησης εκτός έδρας θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν (με επιπλέον αποζημίωση για την εκτός έδρας απασχόληση)

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Συνεχής εκπαίδευση
• Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον