Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/07/2020

Υπάλληλος Εξυπηρέτησης Πελατών

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Υπάλληλος Εξυπηρέτησης Πελατών από εταιρεία που δραστηριοποιείται στην εισαγωγή και διάθεση παιδαγωγικού και ψυχαγωγικού υλικού με έδρα στον Άγιο Αθανάσιο Θεσσαλονίκης.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης (Δευτέρα-Παρασκευή, 08:30-16:30).

Περιγραφή Θέσης:

  • Υποστήριξη πωλήσεων (Τηλεφωνικά - Email - Social - Eshop)
  • Διαχείριση & εξυπηρέτηση παραγγελιών
  • Υποστήριξη πελατών μετά τη πώληση, τεχνική υποστήριξη προϊόντων
  • Τιμολόγηση Παραγγελιών - Καταχώρηση Αγορών / Εξόδων

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Επικοινωνιακές δεξιότητες- Άνεση στην τηλεφωνική επικοινωνία
  • Ευγένεια - Ευφράδεια λόγου
  • Οργανωτικές δεξιότητες & δυνατότητα λειτουργίας υπό πίεση
  • Προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Ευχέρεια στη λήψη αποφάσεων και αντιμετώπιση προβλημάτων
  • Σωστή διαχείριση χρόνου
  • Αυτοπαρακίνηση (ισχυρά εσωτερικά κίνητρα)
  • Ικανότητα προσαρμογής
  • Απαραίτητη η ύπαρξη Ι.Χ. για τη προσέλευση στο χώρο εργασίας

Απαιτούμενες δεξιότητες:

  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Καλή χρήση Microsoft Office (Ιδιαίτερα Excel, Outlook και PowerPoint)
  • Γνώση αγγλικών
  • Γνώση ERP Softone ή άλλο
  • Διαχείριση E-shop
  • Βασική γνώση Photoshop

Θα εκτιμηθούν ως επιπλέον προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ με κατεύθυνση marketing/γραφιστική/διακόσμηση/αρχιτεκτονική
  • 2ετής ή μεγαλύτερη προϋπηρεσία σε αντίστοιχο τμήμα πωλήσεων και marketing
  • Γνώση digital περιβάλλοντος, ψηφιακού marketing και επικοινωνίας
  • Γνώση γραφιστικών / σχεδιαστικών προγραμμάτων
  • Αισθητική αντίληψη, ικανότητα στο σχέδιο και δημιουργική φαντασία
  • Βασική γνώση μορφοποίησης HTML, SQL
  • Επιπλέον ξένες γλώσσες

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Δυνατότητα γρήγορης εξέλιξης