Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/7/2016

Υπεύθυνος Βάρδιας Τυποποίησης & Συσκευασίας- Θεσσαλονίκη (Κωδ. θέσης: 722/63875)

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρίας που δραστηριοποιείται στο χώρο των τροφίμων, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης στην περιοχή της Θεσσαλονίκης:

Περιγραφή Θέσης

·         Υπεύθυνος συντήρησης των συσκευαστικών μηχανών

·         Υπεύθυνος χειρισμού των μηχανών συσκευασίας

·         Διαχείριση και τήρηση προγράμματος συσκευασίας

·         Προετοιμασία μηχανών συσκευασίας

·         Οργάνωση και διαχείριση προσωπικού συσκευασίας

·         Υπεύθυνος βοηθητικών υλών και υλών συσκευασίας

·         Συνεργασία με τμήματα παραγωγής, ποιοτικού ελέγχου και αποθήκης έτοιμων προιόντων

Απαραίτητα Προσόντα

·         Απόφοιτος ΤΕΕ ή Τ.Ε.Ι. Μηχανολογικού – Ηλεκτρονικού προφίλ

·         Προϋπηρεσία τουλάχιστον δύο (2) ετών για κάτοχο ΤΕΙ και πέντε (5) ετών για απόφοιτο ΤΕΕ, στη συσκευασία τροφίμων ιδανικά ή στην παραγωγή τροφίμων (λειτουργία και συντήρηση μηχανών)

·         Καλή γνώση Η/Υ (Excel, Windows)

·         Γνώση WMS, επιθυμητά του MANTIS-LV

·         Πολύ καλή γνώση Αγγλικών, επιθυμητή η γνώση Ιταλικών, θα εκτιμηθεί η γνώση τεχνικής ορολογίας και προγενέστερης επικοινωνίας με το εξωτερικό

·         Ήπιος χαρακτήρας, πρωτοβουλία, υπευθυνότητα, ομαδικότητα, ικανότητα διοίκησης, σοβαρότητα, επιβλητικότητα και διπλωματία

·         Βιβλιάριο υγείας επισιτιστικών επαγγελμάτων

Παροχές

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας