Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/6/2023

Μηχανικός Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ζητείται Μηχανικός Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας από τεχνική εταιρία που δραστηριοποιείται στις Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας σε όλη την Ελλάδα.

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση, Μόνιμος

Τόπος Εργασίας: Θεσσαλονίκη

Περιγραφή θέσης:

  • Μελέτη και σχεδιασμός Φωτοβολταϊκών Συστημάτων ή Αιολικών Πάρκων ή Ηλεκτροκίνηση
  • Σύνταξη Προσφορών
  • Επίβλεψη έργων φωτοβολταϊκών εγκαταστάσεων.
  • Ανάλυση κόστους σε έργα Φωτοβολταϊκών Συστημάτων ή Αιολικών Πάρκων ή έργων Ηλεκτροκίνησης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου , Μηχανολόγου Μηχανικού ή συναφούς αντικειμένου.
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Γνώσεις δικτύων και Η/Υ
  • Άριστη γνώση ΜS Office
  • Γνώση λογισμικού AUTO CAD, PV SYST
  • Άδεια οδήγησης αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Άριστες δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
Προϋποθέσεις του προγράμματος ΟΑΕΔ 18-29 :
- Κάρτα ανεργίας σε ισχύ.
- Να μην είναι φοιτητής/τρια.
- Απολυτήριο Λυκείου.
Προοπτική μόνιμης απασχόλησης μετά την λήξη του προγράμματος στην εταιρία

Παροχές

Η εταιρία παρέχει:
  • Μόνιμη απασχόληση με πρόσληψη αορίστου χρόνου
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Πολύ καλές αποδοχές
  • Φιλικό και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον