Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/5/2019

Senior Recruiter (fixed term project)

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Διαθέτεις εμπειρία σε οργανωμένα τμήματα HR;
Είσαι επικοινωνιακός και μπορείς να εργαστείς σε γρήγορους ρυθμούς;
Τώρα, σου δίνεται η ευκαιρία να εργαστείς σε γνωστή εταιρεία Τηλεπικοινωνιών!

Η Manpower-Group για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης εταιρίας Τηλεπικοινωνιών, αναζητά άτομο που θα στελεχώσει την θέση του Senior Recruiter, για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα (με δυνατότητα επέκτασης)
Αφορά πρωινή πενθήμερη εργασία, Δευτέρα έως Παρασκευή και o τόπος εργασίας είναι στην Ανατολική Αττική.

Αρμοδιότητες:
• Συντονίζει τις διαδικασίες εύρεσης, επιλογής και αξιολόγησης προσωπικού σε θέσεις mid-senior level
• Εφαρμόζει τον πλήρη κύκλο της διαδικασίας επιλογής ανθρώπινου δυναμικού σε συνεργασία με τον άμεσο προϊστάμενο της εκάστοτε θέσης (αγγελίες, screening βιογραφικών, συνεντεύξεις)
• Προτείνει και εφαρμόζει νέες ιδέες προσέλκυσης ταλέντων
• Αναζητά συνεχώς διαφορετικές και εναλλακτικές διαδικασίες με σκοπό την δημιουργία ενός πιο αποτελεσματικού και αποδοτικού συστήματος προσλήψεων
• Συνδέει τον εκάστοτε υποψήφιο με την κατάλληλη θέση, καλύπτοντας τις τρέχουσες ανάγκες της εταιρείας
• Δημιουργεί βάση αξιολογημένων υποψηφίων με σκοπό την κάλυψη μελλοντικών αναγκών
• Καθοδηγεί και διαχειρίζεται το ενεργό ανθρώπινο δυναμικό της εταιρείας
• Συνεργάζεται αποτελεσματικά με όλους τους εσωτερικούς του/της πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

• Τουλάχιστον 4-5 χρόνια συναφούς εργασιακής εμπειρίας σε οργανωμένα τμήματα ανθρώπινου δυναμικού
• Επαγγελματική εμπειρία σε εταιρία κινητής τηλεφωνίας ή recruitment agency θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
• Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ σε ανθρωπιστικές και κοινωνικές επιστήμες ή διοίκηση επιχειρήσεων
• Μεταπτυχιακός τίτλος στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού θα εκτιμηθεί δεόντως
• Πολύ καλή χρήση Η/Υ (Εxcel, Word, PowerPoint)
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
• Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες
• Ικανότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου και όγκου δουλειάς
• Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και λήψης αποφάσεων
• Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

• Μικτός Μηνιαίος Μισθός: 1.500-1700 €
• Συνεχής Εκπαίδευση