Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/06/2023

Κλιβανείς - Αποστειρωτές

Υγεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η ΛΥΣΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ, εταιρεία με εξειδίκευση στην παροχή υπηρεσιών σε Νοσοκομειακές εγκαταστάσεις, αναζητά προσωπικό για εργασία πλήρους απασχόλησης ως Κλιβανείς - Αποστειρωτές σε Νοσοκομειακή μονάδα της Χαλκίδας.

Αρμοδιότητες:

Απασχόληση ως κλιβανέας - απολυμαντής στο Τμήμα Κεντρικής Αποστείρωσης του Νοσοκομείου, η οποία ενδεικτικά περιλαμβάνει:

  • Παραλαβή και αποστείρωση υλικών κι εργαλείων,
  • Καθαρισμός και απολύμανσης των ιατροτεχνικών βοηθημάτων,
  • Λειτουργικός έλεγχος των εργαλείων, συντήρησή τους, καταμέτρηση και συσκευασία των υλικών,
  • Αποθήκευση και διακίνηση των αποστειρωμένων υλικών & εργαλείων προς τα χειρουργεία και προς όλα τα
    νοσηλευτικά τμήματα του νοσοκομείου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο σχετικό με το αντικείμενο τηε εργασίας, θα δοθεί προτεραιότητα σε αποφοίτους των σχολών:
    1. Κλιβανιστών – Απολυμαντών του Υπουργείου Υγείας,
    2. Δημόσιας Υγείας (ΠΑ.Δ.Α),
    3. Νοσηλευτικής ΤΕΙ
    4. Ιατρικών Οργάνων

  • Πιστοποιητικό εμβολιασμού κατά του CoVid-19, καθώς πρόκειται για νοσοκομειακές εγκαταστάσεις, σε αντίθετη περίπτωση θα είναι υποχρεωτικός ο έλεγχος με rapid test 2 φορές την εβδομάδα βάσει της κείμενης Νομοθεσίας.

Παροχές

  • Φιλικό και δυναμικό περιβάλλον εργασίας, μέσα από το οποίο θα αναπτυχθούν οι δεξιότητες και οι ικανότητές σου
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

Συνθήκες εργασίας:

Πλήρης απασχόληση, Δευτέρα έως Παρασκευή σε πρωινή βάρδια (07:00-15:00).