Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/04/2018

Καθαρίστρια Κοινόχρηστων Χώρων

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Med Sea Health Α.Ε. αναζητά για τη σεζόν 2018 για το 5* ξενοδοχειακό της συγκρότημα Miraggio
Thermal Spa Resort στο Παλιούρι, στην Κασσάνδρα Χαλκιδικής, να καλύψει την ακόλουθη θέση:

Καθήκοντα θέσης:

·  Λεπτομερής και συστηματική καθαριότητα όλων των κοινόχρηστων χώρων και των γραφείων: γραφεία, τουαλέτες, χώροι επισκεπτών, διάδρομοι, τζαμαρίες κ.λπ.

·  Διατηρεί την καθαριότητα του εξοπλισμού και των χώρων αποθήκευσης.

·  Τακτοποιεί τους χώρους επισκεπτών-πελατών.

·  Σωστή διαχείριση και αποθήκευση του εξοπλισμού και των υλικών (υλικά καθαρισμού).

·  Ενημέρωση του/της προϊσταμένου/-ηςγια φθορές, ελλείψεις και βλάβες.

·  Εκτέλεση των εργασιών με ταχύτητα, συνέπεια και ευσυνειδησία.

·  Είναι ευέλικτη, αποδέχεται την ανάθεση καθώς και την τροποποίηση αρμοδιοτήτων από τον/την υπεύθυνο/-η ορόφων, την εργασία σε κυλιόμενες βάρδιες και κατά τηδιάρκεια σαββατοκύριακων και αργιών, την εργασία σε εναλλασσόμενους ρόλους και σημεία προς καθαρισμό εντός του ξενοδοχειακού συγκροτήματος.

·  Μπορεί να λειτουργεί αποτελεσματικά είτε ως μονάδα είτε ως μέρος ομάδας ανάλογα με τις εκάστοτε ανάγκες.

·  Εκπροσωπεί το ξενοδοχείο με επαγγελματισμό και ευγένεια σε κάθε επικοινωνία με τους πελάτες και ανταποκρίνεται άμεσα σε ερωτήματα ή παράπονα είτε επιλύοντας τα όπου είναι εφικτό είτε προωθώντας τα στους αρμόδιους υπευθύνους. Είναι ενήμερη για τα προϊόντα και τις παροχές του ξενοδοχείου ώστε να μπορεί να απαντήσει σε τυχόν ερωτήσεις πελατών.

·  Καταγράφει στο φύλλο ανάθεσης εργασιών σχετικές πληροφορίες για λόγους δημιουργίας αναφοράς και για να μπορούν να ανατρέξουν στο μέλλον.

·  Έχει ευρεία αντίληψη του ξενοδοχειακού συγκροτήματος και της λειτουργίας των άλλων τμημάτων και επιδιώκει την καλή και εύρυθμη συνεργασία με τους υπόλοιπους συναδέλφους.

·  Ανταποκρίνεται σε κάθε άλλο περιστασιακό αίτημα (συναφές με το αντικείμενο δραστηριότητάς της) που προκύπτει και της ανατίθεται από την προϊσταμένη της.

·  Αυστηρή τήρηση της προσωπικής υγιεινής, τήρηση των απαιτήσεων και των προτύπωνσύμφωνα με την πολιτική της εταιρίας.

Απαραίτητα Προσόντα

·  Καλή γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας, επιθυμητή η γνώση της ρωσικής ή άλλης γλώσσας

·  Επιθυμητό απολυτήριο Λυκείου

·  Διετής τουλάχιστον επαγγελματική εμπειρία σε ανάλογη θέση

·  Πολύ καλή υγεία, φυσική κατάσταση και ευελιξία στην κίνηση

·  Γνώση και σεβασμός σε κανόνες υγιεινής και ασφάλειας, καθώς και σε πρότυπα παροχής υπηρεσιών υψηλών προδιαγραφών

·  Ομαδικότητα, εργατικότητα, υπευθυνότητα, ικανότητα αποτελεσματικής οργάνωσης εργασιών και διαχείρισης χρόνου

·  Προσοχή στη λεπτομέρεια, παρατηρητικότητα και μεθοδικότητα

·  Ευέλικτος και συνεργάσιμος χαρακτήρας, ηθικός και επικοινωνιακός

·  Με επαγγελματική και ευγενική συμπεριφορά και προσανατολισμό στην εξυπηρέτηση του πελάτη

Παροχές

·  Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών

·  Εκπαίδευση σε υψηλά στάνταρ παροχής υπηρεσιών

·  Απασχόληση για 6-8 μήνες

·  Εργασία σε ένα ευχάριστο, δυναμικό και αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον

·  Διατροφή (κατά τους μήνες λειτουργίας του ξενοδοχείου) και στέγαση (για όσους δεν είναι μόνιμοι κάτοικοι Κασσάνδρας)

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα με πρόσφατη φωτογραφία.

Βιογραφικά που δεν πληρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις δεν θα αξιολογηθούν.

Θα επικοινωνήσουμε στο προσεχές διάστημα μόνο με όσους επιλεγούν για συνέντευξη.