Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/01/2023

Τεχνικός Ήχου & Φώτων για Live Μουσική & Εκδηλώσεις (Ref: CRF/MESL023)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΡΚΥΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Εσύ, ποιος θα ήθελες να γίνεις;

Είσαι ο Μελλοντικός μας Ηγέτης; Πιστεύεις ότι έχεις προοπτικές; Αναζητάς κάτι παραπάνω από «μία ακόμα δουλειά», αλλά να ανήκεις σε μία μεγάλη οικογένεια με σκοπό;

Στον Όμιλο Sani/Ikos παίρνουμε την έννοια της Φιλοξενίας πολύ σοβαρά. Καθώς μεγαλώνουμε, με νέα ανοίγματα ξενοδοχείων σχεδόν ετησίως, ο σκοπός μας παραμένει ίδιος, να προσφέρουμε στους επισκέπτες μας Μαγικές στιγμές, ως τα Κορυφαία Παγκοσμίως Family & Beach ResortTM.

Αν λοιπόν ονειρεύεσαι μία δυναμική καριέρα στη Φιλοξενία, αναζητάς να αποκτήσεις γνώσεις και δεξιότητες που θα σε διαφοροποιήσουν από τον ανταγωνισμό, να αναπτύξεις ουσιαστικές σχέσεις και να εξελιχθείς ως άνθρωπος και ως επαγγελματίας, σε ένα ασφαλή, δυνατό και βιώσιμο οργανισμό, τότε μπορεί να είμαστε το ιδανικό μέρος για εσένα.

Τεχνικός Ήχου & Φώτων για Live Μουσική & Εκδηλώσεις
(Ref: CRF/MESL023)

Πληροφορίες
Ξενοδοχεία: Ikos Dassia, Ikos Odisia
Περιοχή: Κέρκυρα, Ελλάδα
Σύμβαση: Πλήρες Ωράριο / Εποχιακή Απασχόληση
Έναρξη Εργασίας: Απρίλιος 2023

Καθήκοντα

  • Προετοιμασία του χώρου των DJ και σύνδεση των ηχεία PA με τις κονσόλες DJ
  • Στήσιμο και δοκιμή ηχητικού εξοπλισμού πριν από εκδηλώσεις και ζωντανές παραστάσεις – έλεγχος μικροφώνου / έλεγχος γραμμής / έλεγχος ήχου
  • Διασφάλιση ότι οι λίστες αναπαραγωγής μουσικής και τα επίπεδα έντασης σε όλους τους χώρους του ξενοδοχείου λειτουργούν σύμφωνα με τις προδιαγραφές
  • Επίλυση τεχνικών προβλημάτων, όταν προκύπτουν
  • Συλλογή και αποθήκευση εξοπλισμού ζωντανών παραστάσεων/DJ στο τέλος κάθε εκδήλωσης
  • Διατήρηση σε άριστη κατάσταση τον εξοπλισμό του τμήματος Μουσικής & Εκδηλώσεων (ηχεία, κον-σόλες, μικρόφωνα, καλώδια, φώτα κ.λπ.)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία ως τεχνικός ήχου και φώτων σε ζωντανές παραστάσεις και εκδηλώσεις, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον
  • Γνώση πληροφορικής, συμπεριλαμβανομένης της ρύθμισης προβολέων, της εγκατάστασης συστημάτων υπολογιστή και προγραμμάτων μουσικής
  • Γνώση συστημάτων φωτισμού, συσκευών ελέγχου φωτισμού, φωτιστικού εξοπλισμού και συντήρησής του
  • Τεχνική εξειδίκευση στις τεχνικές ηχοληψίας (π.χ., εξισορρόπηση ήχου)
  • Εμπειρία στη χρήση εξοπλισμού ηχητικής επιμέλειας και ηχογράφησης (π.χ., κονσόλες μίξης)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών

Παροχές

Τι να περιμένεις από εμάς
  • Ότι θα γίνεις μέλος ενός οργανισμού που νοιάζεται για τους ανθρώπους του, το περιβάλλον και τις το-πικές κοινωνίες.
  • Δυνατότητες ανάπτυξης και εξέλιξης μέσα από μία πληθώρα εκπαιδευτικών, αναπτυξιακών και εργα-σιακών ευκαιριών.
  • Σίγουρα όχι «μία ακόμα δουλειά», αλλά μία εργασία με νόημα, μέσα από την οποία θα δημιουργήσεις δεσμούς για μία ζωή.
  • Εργασιακή ασφάλεια σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο και δυναμικό οργανισμό.
  • Ανταγωνιστικό μισθό, ασφάλιση και εργασιακές παροχές.
Στείλε το βιογραφικό σου και γίνε μέλος της ομάδας μας!