Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/11/2019

HR Administrator

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Διαθέτεις εμπειρία σε οργανωμένα τμήματα HR;
Είσαι επικοινωνιακός με ισχυρές ικανότητες διαπραγμάτευσης;
Τώρα, σου δίνεται η ευκαιρία να εργαστείς σε κορυφαία εταιρεία Τηλεπικοινωνιών

Η Manpower-Group για λογαριασμό πελάτη της, αναζητά υποψήφιο/ια, ο/η οποίος/α θα στελεχώσει την θέση του HR Administrator, για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα (με δυνατότητα επέκτασης.

Αρμοδιότητες:
• Συμμετέχει στην επιλογή ανθρώπινου δυναμικού σε συνεργασία με τον άμεσο προϊστάμενο της εκάστοτε θέσης (αγγελίες, screening βιογραφικών, συνεντεύξεις)
• Προτείνει και εφαρμόζει νέες ιδέες προσέλκυσης ταλέντων
• Υποστηρίζει τις διαδικασίες πρόσληψης εργαζομένων (συμβάσεις, δικαιολογητικά)
• Διαχειρίζεται, υποστηρίζει και βελτιώνει τις διαδικασίες που αφορούν το σύστημα Αμοιβών και Παροχών της εταιρίας
• Ελέγχει και επικαιροποιεί αρχεία εργαζομένων στο σύστημα διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού
• Συνεργάζεται αποτελεσματικά με όλους τους εσωτερικούς του/της πελάτες
• Διαχειρίζεται το budget της θέσης και προετοιμάζει όλα τα σχετικά reports
• Συμμετέχει σε hr projects της Διεύθυνσης

Απαραίτητα Προσόντα

• Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε οργανωμένα τμήματα ανθρώπινου δυναμικού
• Επαγγελματική εμπειρία σε εταιρία κινητής τηλεφωνίας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
• Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ σε ανθρωπιστικές και κοινωνικές επιστήμες ή διοίκηση επιχειρήσεων
• Μεταπτυχιακός τίτλος στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού θα εκτιμηθεί δεόντως
• Πολύ καλή χρήση Η/Υ (Εxcel, Word, PowerPoint)
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
• Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες
• Ικανότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου και όγκου δουλειάς
• Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και λήψης αποφάσεων
• Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Συνεχείς ευκαιρίες εκπαίδευσης
• Φιλικό εργασιακό περιβάλλον