Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/05/2023

Στέλεχος Πωλήσεων HO.RE.CA

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η NUTRIA AE, εταιρία εμπορίας και τυποποίησης ελαιόλαδου και σπορέλαιων, αναζητά στέλεχος του τμήματος Πωλήσεων HO.RE.CA για την Κεντρική, Νότια & Νησιωτική Ελλάδα, με έδρα την Αθήνα.

Περιγραφή Θέσης & καθηκόντων

  • Χαρτογράφηση της αγοράς κι ανάπτυξη νέου πελατολογίου πελατών σε υφιστάμενες και νέες περιοχές
  • Ευθύνη διατήρησης, διαχείρισης, παρακολούθησης υπάρχοντος πελατολογίου στις περιοχές ευθύνης
  • Ανάπτυξη υπάρχοντος πελατολογίου με νέους κωδικούς/ κατηγόριες προϊόντων
  • Δειγματισμός προϊόντων σε νέους και υφιστάμενους πελάτες
  • Έρευνα και πληροφόρηση για τρέχουσες τάσεις της αγοράς
  • Εφαρμογή της εμπορικής και τιμολογιακής πολιτικής της εταιρείας και παρακολούθηση τήρησης συμφωνηθέντων όρων συνεργασίας με τους πελάτες
  • Παρακολούθηση οικονομικών υπολοίπων πελατών και σχετικές ενέργειες
  • Επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων που έχουν τεθεί από την εταιρεία

Απαραίτητα Προσόντα

  • Καλή γνώση της Ελληνικής αγοράς της Εστίασης – Food Service (HΟ.RE.CA)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχο δυναμικό περιβάλλον οργανωμένης επιχείρησης στον κλάδο των τροφίμων
  • Βασικές γνώσεις στον κλάδο ελαίων, λιπών θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ,Microsoft Office suite (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) & νέων τεχνολογιών
  • Άριστη γνώση χειρισμού ERP
  • Δίπλωμα οδήγησης B κατηγορίας
  • Καλή Γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός Αττικής
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία, προσαρμοστικότητα, ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Σοβαρότητα, υπευθυνότητα, ευγένεια, ευστροφία, εργατικότητα
  • Διαπραγματευτικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Προσήλωση στους στόχους και το αποτέλεσμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό τηλέφωνο
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Ασφάλιση
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης
  • Συνεχής εκπαίδευση & δυνατότητα εξέλιξης
  • Σύγχρονη και φιλική εργασιακή σχέση σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον