Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/6/2021

Σύμβουλος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ | ΛΑΜΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η AGRIS, η απόλυτα εξειδικευμένη εταιρεία προηγμένης λαχανοκομίας που προσφέρει σπόρους, σπορόφυτα και τεχνογνωσία στην υπηρεσία της αγροδιατροφικής αλυσίδας και του καλλιεργητή αναζητά για το εμπορικό της τμήμα:

Σύμβουλο Πωλήσεων
(με έδρα την Στερεά Ελλάδα)

Ο σύμβουλος πωλήσεων έχει ως σκοπό την προώθηση, την πώληση και την τεχνική υποστήριξη των προϊόντων της εταιρίας για την περιοχή της ευθύνης του.

Πληροφορίες Θέσης
Τμήμα: Εμπορικό
Σύμβαση: Πλήρους απασχόλησης / Αορίστου χρόνου

Καθήκοντα:
• Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου
• Ανάπτυξη νέου πελατολογίου
• Παροχή Τεχνικής Υποστήριξης προϊόντων και υπηρεσιών
• Ανάλυση αγοράς και συνεχής παρακολούθηση του ανταγωνισμού
• Διαχείριση και προγραμματισμός συναντήσεων και επαφών εμπορικού ενδιαφέροντος
• Καθημερινές επισκέψεις σε υπάρχοντες και δυνητικούς πελάτες
• Διερεύνηση αναγκών πελατών και παροχή κατάλληλων λύσεων για την κάλυψή τους
• Διαπραγμάτευση όρων Πώλησης σύμφωνα με την Εμπορική Πολιτική της Εταιρίας
• Εξασφάλιση εγκαίρων λήψεων παραγγελιών και πληρωμών από τους πελάτες
• Σύνταξη ημερήσιων, εβδομαδιαίων και μηνιαίων αναφορών και συνεπής χρήση συστήματος CRM.

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης ΑΕΙ-ΑΤΕΙ (Πτυχίο Γεωπονικής κατεύθυνσης θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)
• Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών στο χώρο των Πωλήσεων
• Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
• Αναλυτική ικανότητα και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
• Ευχέρεια στη διαμόρφωση καλών και σταθερών επαγγελματικών σχέσεων
• Δυνατότητα ταξιδίων
• Συνεργατικό και ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών σε ένα δυναμικό και άκρως επαγγελματικό εργασιακό περιβάλλον
• Ετήσιο bonus επίτευξης στόχων
• Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο και Η/Υ
• Συνεχής εκπαίδευση
• Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης σε μια από τις πιο καινοτόμες εταιρίες στην Ευρώπη

Αν θέλεις να γίνεις μέλος μιας ομάδας, σε ένα ταχύτατα εξελισσόμενο περιβάλλον που το χαρακτηρίζει η προσήλωση στην ποιότητα, τα καινοτόμα προϊόντα και η άριστη συνεργασία, στείλε το βιογραφικό σου σήμερα!