Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/9/2022

Financial Analyst

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εταιρεία Οικονομικών Συμβούλων με έδρα την Αθήνα, στα πλαίσια της ανάπτυξης της, αναζητά πτυχιούχο ΑΕΙ για να καλύψει τη θέση του Financial Analyst.

Κύριες αρμοδιότητες
  •  Σύνταξη οικονομικών αναφορών
  •  Επεξεργασία και ανάλυση οικονομικών στοιχείων
  •  Προετοιμασία παρουσιάσεων
  •  Συμμετοχή στην εκπόνηση επιχειρηματικών σχεδίων

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Πτυχίο Οικονομικής Σχολής (Χρηματοοικονομικής / Λογιστικής Κατεύθυνσης)
  •  Άριστη γνώση χειρισμού προγραμμάτων Microsoft Office
  •  Ευχέρεια γραπτού λόγου
  •  Γνώσεις λογιστικής και οικονομικής ανάλυσης
  •  Ικανότητα αντίληψης αριθμών

Επιθυμητά προσόντα

  •  Μεταπτυχιακός Τίτλος
  •  Προϋπηρεσία 1-2 χρόνια σε συναφές αντικείμενο
  •  Εμπειρία σε ευρωπαϊκά προγράμματα

Απαιτούμενες ικανότητες / δεξιότητες

  •  Σχεδιασμός, προγραμματισμός και οργάνωση
  •  Αναλυτική και συνθετική σκέψη
  •  Αποτελεσματική επικοινωνία και πνεύμα ομαδικότητας
  •  Ενδιαφέρον για προσωπική εξέλιξη

Παροχές

  • Πακέτο αποδοχών βάσει προσόντων και εξέλιξης του υποψήφιου