Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/10/2021

Προϊσταμένη ορόφων

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Από ξενοδοχείο στην Σιθωνία Χαλκιδικής ζητείται προϊσταμένη ορόφων με τις εξής αρμοδιότητες:

  • Σχεδιάζει το πρόγραμμα του προσωπικού σύμφωνα με τις καθημερινές ανάγκες και εξασφαλίζει την ορθή λειτουργία του τμήματος.
  • Οργανώνει και συντόνιζε τον καθημερινό καθαρισμό των δωματίων σε συνεχή συνεννόηση με το τμήμα κρατήσεων.
  • Εποπτεύει το προσωπικό και ελέγχει την καθαριότητα σε όλους τους χώρους του ξενοδοχείου διασφαλίζοντας πως όλες οι εργασίες καθαριότητας εκτελούνται βάσει των προτύπων ασφαλείας και υγιεινής.
  • Εκπαιδεύει το προσωπικό στο τμήμα Οροφοκομιας.
  • Είναι υπεύθυνη για τις προμήθειες και την διαχείριση των ειδών καθαριότητας και του ιματισμού.
  • Συνεργάζεται με το τμήμα Συντήρησης ώστε να αντιμετωπίζονται τα τεχνικά προβλήματα στο χώρο ευθύνης της.
  • Συμμετέχει ενεργά στις εργασίες καθαριότητας όταν οι συνθήκες το επιβάλλουν.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 3 ετης εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 4 ή 5 αστέρων.
  • Ηγετικές ικανότητες για την σωστή εποπτεία και την εκπαίδευση του τμήματος.
  • Οργανωτικό άτομο με δυνατότητα συνεχούς προγραμματισμού και παρακολούθησης των καθημερινών και εβδομαδιαίων εργασιών.
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια και στην παροχή υπηρεσιών υψηλής ποιότητας και προδιαγραφών.
  • Πνεύμα συνεργασίας ομαδικότητας.
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα.
  • Γνώσεις διοίκησης τουριστικών επιχειρήσεων και ξένων γλωσσών θα εκτιμηθούν.

Παροχές

  • Οικονομικές απολαβές αναλόγως προσόντων
  • Διαμονή και διατροφή
  • Πλήρεις ασφάλιση
  • Δυνατότητα μόνιμης συνεργασίας