Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Λογιστής - Βοηθός Λογιστή

Κατηγορία: Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Περιοχή: ΠΕΥΚΑ - ΡΕΤΖΙΚΙ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Λογιστής-Βοηθός Λογιστή σε λογιστικό γραφείο στα Πεύκα - Ρετζίκι.

Διαθέτετε εμπειρία στην τήρηση λογιστικών βιβλίων και θα σας ενδιέφερε να ενταχθείτε σε μια εταιρεία η οποία θα σας προσφέρει εξέλιξη, γνώσεις, άριστο εργασιακό περιβάλλον και ελκυστικές αποδοχές στο Ρετζίκι Θεσσαλονίκης ως μέλος της λογιστικής μας ομάδας;

Αρμοδιότητες και καθήκοντα:
  • Καταχώριση παραστατικών απλογραφικών και διπλογραφικών βιβλίων
  • Συμφωνία επαγγελματικών τραπεζικών λογαριασμών(extrait) και υπολοίπων πελατών – προμηθευτών
  • Υπολογισμός και υποβολή υποχρεώσεων των εταιριών - πελατών
  • Έλεγχος και συμφωνία ισοζυγίων
  • Κλείσιμο βιβλίων
  • Εποπτεία στα εσωτερικά λογιστήρια πελατών με σκοπό την ορθή λογιστική απεικόνιση και διεκπεραίωση των εργασιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ ή ΤΕΙ λογιστικής/οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση, κατά προτίμηση σε λογιστικό γραφείο
  • Γνώση τήρησης και καταχώρησης απλογραφικών και διπλογραφικών βιβλίων
  • Δεξιότητες στο χειρισμό Η/Υ (Word, Excel, e-mail)
  • Γνώση χρήσης προγραμμάτων της Epsilonnet(Extra, Taxsystem, Μισθοδοσία)
  • Βασικές γνώσεις μισθοδοσίας(προσλήψεις-απολύσεις) θα θεωρηθούν επιπλέον προσόν

Προσωπικά χαρακτηριστικά/ικανότητες:

  • Διάθεση για εργασία και συνεχή εκπαίδευση/επιμόρφωση
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα, ικανότητα επίλυσης σύνθετων θεμάτων
  • Αναλυτική και κριτική ικανότητα
  • Εμπιστευτικότητα, ακεραιότητα

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αμοιβών ανάλογων των προσόντων
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης εντός εταιρίας
  • Δυναμικό, σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερό ωράριο(5ημερο-8ωρο), σταθερή θέση εργασίας, προβλεπόμενη παροχή αδειών - δώρων - επιδομάτων, έγκαιρη καταβολή μισθού